Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > STS wycofa się z rozgrywek

STS wycofa się z rozgrywek

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że drużyna STS-u Skarżysko-Kamienna wycofa się z drugoligowych rozgrywek. Taką decyzję jednogłośnie podjął zarząd klubu, biorąc pod uwagę wyniki zespołu oraz brak środków finansowych na dalszą działalność.

Już przed rozpoczęciem sezonu wiele mówiło się o tym, że STS nie wystartuje w drugoligowych rozgrywkach. Ostatecznie jednak został do nich zgłoszony. Jednak od samego początku wiodło mu się w nich słabo. W dwunastu meczach odniósł tylko jedno zwycięstwo, które sprawiło, że obecnie plasuje się na przedostatniej pozycji w tabeli. Mizerne wyniki, a przede wszystkim fatalna sytuacja finansowa klubu spowodowały, że jego zarząd podjął jednogłośną decyzję o wycofaniu zespołu ze zmagań drugoligowych. – Nawet jeśli udałoby nam utrzymać się w play-off, nie będziemy mieli pieniędzy na prowadzenie tego zespołu. Konkurs Urzędu Miasta zostanie ogłoszony w styczniu, ewentualne pieniądze możemy otrzymać w lutym czy marcu, wtedy już kończy się sezon. Za co mielibyśmy funkcjonować do tego czasu? – powiedział na łamach serwisu Echo Dnia prezes STS-u, Marian Szcześniak.

Niezadowolony z takiego obrotu spraw jest grający szkoleniowiec STS-u, którego zdaniem drużyna nie powinna być wycofana z rozgrywek. – Szkoda, że nie próbujemy walczyć, jestem za tym, aby bić się do końca, nie rezygnować w trakcie sezonu. Przystępując do niego, wiedzieliśmy przecież na co się porywamy – skomentował Kruk.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved