Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Bydgoszcz ugości finalistów

Puchar Polski: Bydgoszcz ugości finalistów

fot. archiwum

Nie w Częstochowie, jak pierwotnie planowano, a w bydgoskiej hali Łuczniczka odbędzie się w marcu przyszłego roku finał Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Trofeum bronić będą siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

To spora niespodzianka, bo taką imprezę Bydgoszcz organizowała w 2010 roku. W Łuczniczce triumfował zespół Jastrzębskiego Węgla, ale nie tylko to było najważniejsze. Finał zakończył się przede wszystkim sukcesem organizacyjnym. Przez trzy dni Łuczniczka wypełniona była kibicami z całej Polski. Teraz ma być podobnie. Oficjalnie decyzję o przyznaniu Bydgoszczy turnieju Polski Związek Piłki Siatkowej poda za kilka dni. Działacze ciągle jeszcze dyskutują o nowej formule, według której przeprowadzony zostanie finał. A tutaj szykuje się wielka zmiana. Od przyszłego roku zagra w nim nie cztery, a osiem zespołów.

Pewne miejsce będzie miała pierwsza szóstka tabeli PlusLigi po zakończeniu pierwszej rundy – informuje Cezary Matusiak, sekretarz generalny PLPS-u. Już dziś wiadomo, że do Bydgoszczy przyjadą: Resovia, Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Czarni Radom i AZS Olsztyn. Stawkę finałową uzupełnią dwie kolejne drużyny. Wyłonione one zostaną z eliminacji. Wśród ekip, które starać się będą o awans do finału Pucharu Polski, będzie też bydgoski Transfer. Losowanie par odbędzie się 27 grudnia o godz. 12 w siedzibie PLPS-u.

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved