Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Niemiec: Generali Haching nie obroni trofeum

Puchar Niemiec: Generali Haching nie obroni trofeum

fot. archiwum

Znamy już dwa zespoły, które 2 marca zmierzą się w decydującym meczu o Puchar Niemiec. W weekend rozegrane zostały półfinały i  w decydującej rozgrywce zmierzą się Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen. Oba półfinały trwały trzy sety.

W sobotę mistrzowie kraju w pierwszym półfinale zmierzyli się z obrońcą trofeum. Siatkarze Generali Haching nie rozpoczęli tego spotkania najlepiej, bowiem już na starcie pierwszego seta tracili do rywali cztery oczka (0:4, 4:8). Gra obu ekip w tym secie wyraźnie falowała, bowiem potem to ekipa trenera Paduretu była w natarciu. Doprowadziła do remisu 9:9, a kilka minut później miała już cztery oczka przewagi (16:12). Gospodarze jednak nie odpuszczali i sukcesywnie odrabiali straty (20:21), by w końcówce zupełnie zdominować rywali. Podopieczni Marka Lebedewa znakomicie rozpoczęli też kolejnego seta, prowadzili 8:2 i 10:3. Po raz kolejny w tym meczu jednak przewaga została niemal roztrwoniona, różnica wynosiła tylko jeden punkt, choć na drugim czasie technicznym siatkarze BRW częściowo ją odbudowali (16:11). Do stanu 21:17 wydawało się, że losy seta są już rozstrzygnięte. Generali Haching jednak po raz kolejny poderwało się do walki i tym razem odrobiło straty w całości. Po grze na przewagi bliżej awansu do finału byli mistrzowie kraju, którzy prowadzili 2:0.

Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem. Ekipa Marka Lebedewa od początku narzuciła rywalom swój styl gry i nie pozwoliła przeciwnikom nawet na moment pomyśleć o wygranej (8:3, 16:8, 21:13). Generali Haching w przeciągu meczu było co prawda skuteczniejsze w ataku, osiągając 45% efektywności, przy 40% przeciwnika, ale popełniło więcej błędów. Przewagę zawodnicy Berlin Recycling Volleys mieli w bloku i w zagrywce. Tym pierwszym elementem zdobyli 11 oczek, przy 6 punktach przeciwnika. Rywalizację w asach serwisowych wygrali natomiast w stosunku 6:1. Dla mistrzów Niemiec 13 punktów zdobył Robert Kromm, natomiast dla Generali Haching również 13 razy zapunktował Sebastian Schwarz.

Berlin Recycling Volleys – Generali Haching 3:0
(25:21, 26:24, 25:18)O ile w przypadku pierwszego meczu półfinałowego, pomimo rezultatu 3:0, można jeszcze powiedzieć, że ten nie był jednostronnym widowiskiem, o tyle rozmiary wygranej VfB Friedrichshafen w drugim półfinale mogą dziwić. Spotkały się ze sobą zespoły z tzw. "czuba" tabeli, a dodatkowo TV Ingersoll Buhl w rozgrywkach Pucharu CEV wyeliminował tak znaną firmę, jak włoskie Cuneo. Warto także wspomnieć, iż w drugiej kolejce ligowej drużyna Łukasza Szarka pokonała wicemistrza kraju 3:2. Podopieczni Steliana Moculescu radzili sobie bez kontuzjowanego Wenczesława Simeonowa, ale od początku przejęli kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Już na początku każdego z setów wypracowywali sobie przewagę, którą później sukcesywnie powiększali. O tym, jak olbrzymia była dominacja VfB, świadczą wyniki poszczególnych setów. Drużyna Łukasza Szarka nie mogła poradzić sobie przede wszystkim w ataku, notując w tym elemencie zaledwie 19% skuteczności, co przy 52% przeciwnika wypada bardzo blado. Siatkarze z Friedrichshafen byli lepsi w każdym elemencie, w bloku zdobyli 12 punktów, przy 8 zespołu z Bühl . Należy dodać, że 6 z tych 8 bloków było dziełem jednego zawodnika – Andri Aganitsa. Wicemistrzowie Niemiec byli w tym meczu znakomicie dysponowani w polu zagrywki i to w dużej mierze przełożyło się na wynik. Zagrali przeciwnikom aż 9 asów, z czego aż 5 jeden siatkarz – Baptiste Geiler. Łukasz Szarek wszedł na boisko w pierwszym i trzecim secie, nie zdobył żadnego punktu, ale dobrze spisał się w przyjęciu zagrywki, notując 67% pozytywnego i 33% perfekcyjnego, na 6 przyjętych zagrywek popełnił jeden błąd.

VfB Friedrichshafen – TV Ingersoll Bühl 3:0
(25:15, 25:12, 25:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved