Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > IX kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

IX kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 14.12.2013 tradycyjnie dla Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi odbyła się IX kolejka rozgrywek organizowanych przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minioną sobotę łódzcy sympatycy siatkówki rozegrali ostatnie spotkania w 2013 roku. Podobnie jak miało to miejsce przez cały rok, tak i w tej kolejce nie zabrakło niespodzianek, ciekawych spotkań i zaskakujących wyników. Pierwszą w tym sezonie porażkę ponieśli zawodnicy TKKF-u Dzikusy. Lider Ekstraklasy mężczyzn musiał uznać wyższość drużyny PGE S.A., która po bardzo dobrym, emocjonującym widowisku zwyciężyła 3:2 i nie rezygnuje z walki o medalowe pozycje. W pozostałych dwóch spotkaniach zwyciężali faworyci. Grid Volley nie miał problemów, aby zwyciężyć w trzech setach Sokół Rzgów, natomiast Iskra pokonała Fantom, pozwalając ugrać swoim rywalom jedną partię.

W najciekawszym spotkaniu Ekstraklasy kobiet prowadzące w tabeli siatkarki Grid Volley stoczyły pasjonujący, długi bój o zwycięstwo z zespołem API Rąbień. Po czterech odsłonach na tablicy wyników widniał remis 2:2, a o ostatecznym rezultacie miał zdecydować tie-break. Tę próbę nerwów lepiej wytrzymał lider tabeli, który tym samym utrzymał bezpieczną przewagę nad pozostałymi zespołami. Druga w tabeli drużyna Dream Team szybko uporała się z Siatkarzem Drużbice 3:0. Coraz lepiej radzą sobie zawodniczki reprezentujące Dzikusy I. Najbardziej utytułowany zespół amatorskich rozgrywek kobiet, po kilku nieudanych spotkaniach, w minionej kolejce pokonał w czterech setach Protekt, dzięki czemu Dzikusy wciąż mogą myśleć o awansie do pierwszej czwórki.

Sensacja w I lidze kobiet. W minioną sobotę, w swoim ósmym spotkaniu drużyna lidera tabeli Fuksa Sulejów zanotowała pierwszą porażkę w bieżącym sezonie. Pięciosetowe widowisko stało na wysokim poziomie, dostarczając wielu emocji, a pogromczyniami niepokonanych jak dotąd siatkarek z Sulejowa okazały się znakomicie spisujące się od kilku kolejek zawodniczki ŁKS-u Głuchych. Po IX kolejce coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga pierwszych czterech zespołów nad pozostałymi ekipami.W I A lidze mężczyzn w rozegranych tylko dwóch spotkaniach wygrywali faworyci. Sborna zwyciężyła po czterosetowej walce zespół Bez nazwy, natomiast Lozamet bez straty seta pokonał Czarnych. Dzięki tym zwycięstwom Lozamet objął prowadzenie w tabeli, natomiast na pozycję wicelidera awansowała Sborna.

I B lidze mężczyzn niezmiennie przewodzi Bejłocz, który utrzymuje bezpieczną, aż sześciopunktową przewagę nad drugimi w tabeli Starszakami. Oba zespoły odniosły kolejne zwycięstwa nad zespołami z dolnej części tabeli. I tak Bejłocz po czterech setach triumfował nad Bruklandem, natomiast Starszaki gładko, bez straty seta pokonały zamykający stawkę Volley Team. Ważny pojedynek w kontekście walki o pierwszą czwórkę stoczyły drużyny Wild Boyz oraz Junior. Niespodziewanie, jak na pojedynek sąsiadujących w tabeli ekip, już po trzech setach ze zwycięstwa mogli cieszyć się ci pierwsi.

Małym zaskoczeniem mógł być wyrównany mecz wiceliderów II ligi mężczyzn reprezentujących UKS SMS z drużyną Elma-RK. Po ciekawym i aż pięciosetowym siatkarskim boju ostatecznie SMS udowodnił swoją wyższość. Taki przebieg wydarzeń i tracone punkty przez pozostałe zespoły skrzętnie wykorzystują siatkarze UKS-u Fuks, powiększając swoją przewagę nad resztą stawki do aż 7 „oczek”. W tej kolejce znakomicie spisujący się siatkarze z Sulejowa już po raz siódmy w tym sezonie zwyciężyli, nie oddając swoim przeciwnikom choćby seta. Tym razem z wyższością Fuksa musieli pogodzić się siatkarze Elma-RKu. W rywalizacji Vent Energy oraz Społecznej Akademii Nauk skuteczny rewanż uzyskali ci pierwsi. Pierwsze spotkanie tych ekip rozstrzygnęło się na korzyść SAN-u 3:2. Podobnie jak ponad dwa miesiące temu, taki i teraz o losach tego pojedynku rozstrzygnąć musiał tie-break, jednak tym razem lepiej tę decydującą partię rozegrali zawodnicy Vent Energy, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali kosztem właśnie SAN-u na trzecią lokatę.

W III lidze mężczyzn cenne trzy punkty padły łupem Akademii Skry Bełchatów. Młodzi zawodnicy wyraźnie zwietrzyli swoją szansę na skuteczne włączenie się do walki o czołowe lokaty i po bardzo dobrych, zwycięskich trzech setach w meczu z zespołem Damy radę przybliżyli się do prowadzącej pierwszej trójki. Pozycję lidera utrzymuje CentiNet, który w tej kolejce pokonał LKSG Inwemer 3:1.

Ze względu na święta i ferie Łódzka Amatorska Liga Siatkówki pauzuje aż do początku lutego. Ale Klub Sympatyków Piłki Siatkowej zaprasza do kibicowania drużynom, które 11.01.2014 zmierzą się w VII Noworocznym Turnieju Siatkarzy Amatorów. Swój udział zapowiedziało 6 drużyn żeńskich i 10 męskich. Jak zwykle w siatkarskim święcie wezmą udział najmłodsi adepci siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 205. Mecze rozegrane zostaną w godzinach 8-18 na ul. Dąbrówki 1.

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved