Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Stefaniak: Postaramy się utrzymać pozycję lidera

Maciej Stefaniak: Postaramy się utrzymać pozycję lidera

fot. archiwum

- W przegranych meczach po wygraniu 2 pierwszych setów coś zacinało się w naszej grze i nie potrafiliśmy się podnieść. W Szczecinie nam się to udało. Wyjazdowa wygrana podbuduje nas przed kolejnymi meczami - mówi gracz Olimpii, Maciej Stefaniak.

W meczu na szczycie pierwszej grupy Olimpia Sulęcin pokonała na wyjeździe Morze Bałtyk Szczecin 3:1. Pojedynek stał na dobrym poziomie, a losy większości setów decydowały się w końcówkach. – Zagraliśmy dobre spotkanie, chociaż nie obyło się w nim bez gorszych fragmentów. Rywali trzeba pochwalić za dobrą zagrywkę, bo nią uprzykrzyli nam życie – podsumował rozgrywający Olimpii Sulęcin, Maciej Stefaniak.

Jednak lubuska drużyna odpłaciła rywalom pięknym za nadobne w polu serwisowym. W dodatku popełniała w nim mniej błędów, a skuteczniej prezentowała się w ataku, szczególnie na skrzydłach. – Mam komfort na rozegraniu, ponieważ dysponujemy bardzo dobrymi dwoma skrzydłami. Dołożyliśmy też trochę gry środkiem, czego w ostatnich meczach brakowało – ocenił Kwaśniak.

Wprawdzie goście mogli wygrać nawet 3:0, ale gdyby nie dwie przegrane końcówki po walce na przewagi, to równie dobrze trzy oczka mogliby zapisać na swoim koncie siatkarze Morza Bałtyk. Sulęcinianie nie ukrywali radości z tego, że udało im się zakończyć spotkanie w czterech setach i nie dopuścić do podziału punktów. – W dwóch wcześniej przegranych meczach po wygraniu dwóch pierwszych setów coś zacinało się w naszej grze i nie potrafiliśmy się podnieść. W Szczecinie nam się to udało. Bardzo się z tego cieszymy, a wyjazdowa wygrana na pewno jeszcze bardziej podbuduje nas przed kolejnymi meczami – zaznaczył rozgrywający lidera pierwszej grupy.Obecnie podopieczni trenera Chajca mają cztery oczka przewagi nad drugim w tabeli Morzem Bałtyk. Jednak na początku stycznia czekają ich jeszcze dwa ciężkie mecze – u siebie z GTPS-em Gorzów Wielkopolski oraz na wyjeździe w Wilczynie. – W Wilczynie faworyci potracili punkty, dlatego na pewno nie odpuścimy do ostatniej kolejki i postaramy się zdobyć komplet punktów w każdym meczu i utrzymać pozycję lidera – zakończył Stefaniak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved