Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Zawieracz: Mam nadzieję, że grudzień zakończy się dla nas dobrze

M. Zawieracz: Mam nadzieję, że grudzień zakończy się dla nas dobrze

fot. Cezary Makarewicz

- W tym miesiącu rozegraliśmy już pięć spotkań, z których wszystkie zakończyliśmy sukcesem - nie krył zadowolenia z postawy zespołu BKS-u Aluprof Mirosław Zawieracz. Bielszczanki dzięki wygranej za trzy punkty utrzymały 4. miejsce w tabeli.

KS Pałac Bydgoszcz nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Zajmując ostatnie miejsce w tabeli, bydgoszczanki ciągle czekają na przełamanie i wprowadzenie nowej jakości do swojej gry. Kapitan zespołu Monika Naczk podkreśla, że z każdego spotkania starają się wyciągać pozytywne aspekty i systematycznie wyzbywać się błędów. – Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ to już jest nasza dziesiąta porażka. Trudno nam wyciągać jakieś daleko idące wnioski z tego meczu, gdyż brakuje nam dosłownie wszystkiego. W pewnych elementach próbujemy poprawiać się na treningach. Dzisiaj dobrze przyjmowałyśmy zagrywkę, w bloku także prezentowałyśmy się nie najgorzej, jednak w tych newralgicznych momentach zabrakło nam kończącego ataku na skrzydle. Ponadto Heike Beier zagrała dziś skutecznie i nie mogłyśmy powstrzymać jej ani blokiem, ani obroną – to zadecydowało o tym, że dzisiejsza rywalizacja wyglądała tak, a nie inaczej. Mogę obiecać, że będziemy walczyć dalej i mimo tego, że mecz skończył się rezultatem 3:0, to da się w nim znaleźć jakieś pozytywne fragmenty ambitnej gry – ma nas to cechować bez względu na wszystko. Korzystając z okazji nadchodzących świąt środkowa zespołu z Bydgoszczy nie omieszkała złożyć życzeń kibicom: – Życzę wszystkiego dobrego na te Święta Bożego Narodzenia, a drużynie przeciwnej życzę także powodzenia zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej – środkowa pałacanek.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu kapitan bielszczanek Małgorzata Lis nie miała uwag dotyczących stylu gry swojego zespołu. – Myślę, że dziś trener powinien być z nas zadowolony. Zrealizowałyśmy wszystkie założenia taktyczne, aczkolwiek już teraz powinnyśmy zapomnieć o tym meczu i przygotować się do kolejnego, z Legionovią – dla nas już ostatniego w tym roku - zakończyła środkowa BKS-u.

Trener KS-u Pałac Bydgoszcz Rafał Gąsior podpisał się pod tym, co mówiła kapitan jego zespołu i dodał, że mimo wszystko nie traci on nadziei na pozytywny wynik kolejnych spotkań: – W tym meczu zabrakło nam przede wszystkim punktów ze skrzydła. Myślę, że to wynika z poziomu i doświadczenia zawodniczek z tej strefy, bo dziś występowały młode dziewczyny, które za sześć lat mogą prezentować się tak jak Karolina Ciaszkiewicz albo któraś z siatkarek z BKS-u. Dziękuję im za to, że mimo tego, że mamy już dziesięć porażek na swoim koncie – co na pewno nie stawia nas w komfortowej sytuacji – to jest to bardzo fajna grupa, która szybko zapomina o przegranych spotkaniach i błyskawicznie mobilizuje się na treningach. Sportowy charakter ma być naszą cechą. Przed nami kolejne mecze. Wracamy do Bydgoszczy, musimy zmierzyć się z Muszynianką. Poza tym życzę wszystkim kibicom zdrowych i pogodnych świąt – zaznaczył trener bydgoszczanek.Inaczej niż zazwyczaj, zadowolenia z korzystnego wyniku spotkania nie krył trener gospodyń, Mirosław Zwieracz. Mojej drużynie należą się wielkie brawa. Mamy połowę grudnia, a my w tym miesiącu rozegraliśmy już pięć spotkań, z których wszystkie zakończyliśmy sukcesem – ogromne gratulacje za to, że dziewczyny wytrzymują przede wszystkim psychicznie, bo ciężko jest kończyć spotkanie i od następnego dnia zajmować się kolejnym przeciwnikiem. W tym roku pozostał nam jeszcze jeden pojedynek – postaramy się dać w nim z siebie wszystko i mam nadzieję, że grudzień skończy się dla nas dobrze – dodał szkoleniowiec zespołu z Podbeskidzia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved