Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cristian Poglajen: Nie byliśmy skoncentrowani na naszej grze

Cristian Poglajen: Nie byliśmy skoncentrowani na naszej grze

fot. Joanna Skólimowska

Kielczanie w Bydgoszczy występowali w roli nieznacznego faworyta, ale z parkietu zeszli pokonani w trzech setach. - Byliśmy tak zdeterminowani, żeby zdobyć trzy punkty, że może stało się to przyczyną naszej nerwowości - analizował Cristian Poglajen.

Przegraliście czwarte spotkanie z rzędu. Poprzednie trzy porażki bez wątpienia można było wkalkulować, ale czy te wyniki nie wpłynęły na waszą kondycję mentalną w starciu z ostatnim w tabeli Transferem?

Cristian Poglajen:W mojej opinii nie. Na przestrzeni tych trzech setów, tj. w całym meczu, popełniliśmy wiele błędów. Nie w polu zagrywki, a raczej w obronie, asekuracji ataku. Nie potrafiliśmy kończyć naszych uderzeń. A zatem, jak dla mnie, pozostałe mecze nie miały wpływu na ten. Nie byliśmy w nim skoncentrowani na swojej grze.

Dwukrotnie, w pierwszym i w drugim secie, przestoje dopadły was tuż po pierwszej przerwie technicznej w podobnym ustawieniu. Z czego wynikały te problemy?Uważam, że tu zawiodła, przede wszystkim, komunikacja. Byliśmy tak zdeterminowani, żeby zdobyć trzy punkty, że może stało się to przyczyną naszej nerwowości i nie dość szybkich reakcji w podejmowaniu dobrych decyzji na boisku.

Nad czym zatem postaracie się teraz w szczególności popracować?

Nad wszystkim (śmiech). Do poprawy nadaje się wiele rzeczy. Tak jak już powiedziałem, komunikacja jest bardzo istotna, a w tym spotkaniu każdy z zawodników zajmował się tylko własną grą, nie tworzyliśmy grupy. I oczywiście atak, on nie był w naszym wykonaniu dobry.

Nie w wykonaniu całego zespołu – Sławomir Jungiewicz rozegrał w tym elemencie naprawdę niezłe spotkanie…

To prawda, może zawiedli przede wszystkim przyjmujący – my nie mieliśmy wysokiego procentu skuteczności w ofensywie. Ale to nie w ataku, a w bloku czy w obronie przydarzyło nam się wiele błędów, nad których wyeliminowaniem musimy pracować.

Jaki wpływ na wasze przygotowania do meczu z Transferem wywarła zmiana szkoleniowca przeciwników? Oczekiwaliście po nich nieco odmienionej gry?

Znam tego trenera z rozgrywek na szczeblu reprezentacyjnym, prowadził on także belgijski zespół z Maaseik. Jest dobrym szkoleniowcem, wiem to. A nasi rywale zagrali w tym spotkaniu świetnie. Oglądaliśmy ich grę na wideo. Przeciwko nam wyglądała ona już trochę inaczej, więc może na taką postawę wpłynął również nowy trener. Ale to nie tak, że wszystko jest zasługą szkoleniowca, zawodnicy także pokazali się z bardzo dobrej strony. Wydaje mi się, że zagrali lepiej taktycznie – w systemie blok-obrona, lepiej czytali też nasze zamiary w ataku i w rozegraniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved