Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Pawłowski: Beniaminek zawsze ma ciężko

Wojciech Pawłowski: Beniaminek zawsze ma ciężko

fot. Joanna Skólimowska

Nie ma zespołu, który nie chciałby tutaj wygrać - powiedział po przegranym 0:3 meczu z MKS-em Banimexem Będzin kapitan świdnickiej Avii, Wojciech Pawłowski. Będzinianie mają inne cele, a my inne -chcemy się po prostu utrzymać - podkreślił zawodnik.

MKS Banimex Będzin to zespół, który jako jedyni pokonaliście na początku sezonu. Jadąc tutaj, myśleliście o tym, że zmierzacie do jaskini lwa?

Wojciech Pawłowski: Nie. Nigdy nie myślimy o tym, że jedziemy do jaskini lwa. Jedziemy po prostu na mecz ligowy, który chcemy wygrać. Nie ma zespołu, który nie chciałby tutaj zwyciężyć, żaden też nie będzie składał broni. To jest sport, a w dzisiejszym spotkaniu Będzin był lepszy.

Wasza postawa w dzisiejszym meczu pokazała, że potraficie stawić czoła naprawdę groźnej drużynie. Wydawało się, że niewiele brakuje wam do wygrania chociażby seta.– Pierwszy set na pewno był do wygrania, ale Będzin popełnił mniej błędów własnych niż my, co szczególnie widać było w końcówce. Właśnie tym wyróżnia się drużyna MKS-u – popełnia mniej błędów, a dostarczając piłkę przeciwnikowi, zmusza go do pomyłek. Przez pierwsze dwa sety wywiązała się walka punkt za punkt, ale MKS to grupa doświadczonych zawodników, co zresztą pokazali właśnie w decydujących momentach.

W tym sezonie jako beniaminek I ligi mężczyzn spisujecie się trochę poniżej oczekiwań. Zaplecze ekstraklasy okazało się dla was zbyt wysoką półką?

– Będzin ma inne cele, a my inne. Nam chodzi głównie o to, żeby się utrzymać, a MKS musi zająć pierwsze miejsce. Jesteśmy drużyną, która składa się w dużej części ze starych zawodników, ale kilku jest nowych, co na początku szwankowało. Z meczu na mecz pojawiały się małe zgrzyty, ale nie jest też tak, że przegrywamy z drużynami słabymi. Walczymy i mam nadzieję, że w przyszłości będą z tego punkty.

W jednym z wywiadów wiceprezes Avii powiedział, że zarząd nie jest zainteresowany grą poniżej możliwości i podejmie stosowne kroki w celu polepszenia wyników. Mieliście zatem jakieś spotkanie z włodarzami klubu?

– Nie. Zarząd na razie bardzo dobrze się zachowuje i nie podejmuje żadnych kroków. Myślę, że władze Avii zdają sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy faworytem tych rozgrywek, a celem, jak już mówiłem, jest utrzymanie. Pytanie, jakie kroki chce podjąć zarząd? Czy ma to być dokupienie zawodnika czy wręcz przeciwnie? Miejmy nadzieję, że władze nam zaufają i dadzą nam szansę utrzymania się w pierwszej lidze. Jesteśmy beniaminkiem, a beniaminek ma zawsze ciężko.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved