Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piętnastka Serbek na kwalifikacje do MŚ

Piętnastka Serbek na kwalifikacje do MŚ

fot. archiwum

Wiemy już w jakim składzie Serbki będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Wśród wybranek Zorana Terzicia nie zabrakło siatkarek, które na co dzień mamy okazję oglądać na polskich parkietach.

Trener Zoran Terzić wytypował 15 zawodniczek, które już od najbliższej soboty, czyli 21 grudnia rozpoczną przygotowania do turnieju eliminacyjnego do rozgrywanych w przyszłym roku mistrzostw świata. Turniej grupy J odbędzie się w Azerbejdżanie w dniach 3-5 stycznia. W Baku rywalkami Serbek będą drużyny narodowe z Azerbejdżanu, Izraela i Estonii.

Wśród powołanych na te zawody nie zabrakło siatkarek dobrze znanych nam z parkietów ORLEN Ligi. Barwy Serbii reprezentować będą Ana Bjelica, Brižitka Molnar i Maja Ognjenović. Uznanie w oczach trenera znalazła również Tijana Malesević, którą w ubiegłym roku mogliśmy oglądać w zespole z Piły. Spośród podanych piętnastu zawodniczek szkoleniowiec Serbek będzie musiał odrzucić trzy – dokona tego już na kilka dni przed samymi kwalifikacjami.

Skład 15 siatkarek powołanych na turniej kwalifikacyjny do MŚ:
Rozgrywające:
Maja Ognjenović (Chemik Police, Polska), Bojana Žiivković (Ilker Bankaši Stambuł, Turcja)
Atakujące:
Jovana Brakočević (Vakifbank Stambuł, Turcja), Ana Bjelica (Chemik Police, Polska), Tijana Bošković (Partizan Vizura)
Libero:
Suzana Cebić (Lokomotiv Baku, Azerbejdżan)
Środkowe:
Nataša Krsmanović (Rabita Baku, Azerbejdżan), Milena Rašić (Cannes, Francja), Nada Ninković (Volero Zurich, Szwajcaria), Stefana Veljković (Galatasaray Stambuł, Turcja)
Przyjmujące:
Jelena Nikolić (Vakifbank Stambuł, Turcja), Brižitka Molnar (Atom Trefl Sopot, Polska), Brankica Mihajlović (Unilever Rio de Janeiro, Brazylia), Tijana Malešević (Agel Prostejov, Czechy), Sanja Malagurski (Sollys Osasco, Brazylia)źródło: inf. własna, ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved