Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koniec kolejnego mistrza, wyjątkowy pech Słowaków

Koniec kolejnego mistrza, wyjątkowy pech Słowaków

fot. archiwum

Potwierdziły się ostatnie doniesienia i przedstawiciele Volley Team Bratysława oficjalnie potwierdzili zakończenie funkcjonowania klubu. Tym samym z siatkarskiej mapy znika kolejny mistrz Słowacji, przed rokiem podobna sytuacja dotknęła VKP Bratysława.

Z dniem 11 grudnia mistrz Słowacji – Volley Team Bratysława – przestał istnieć, oficjalnie tę informację potwierdziły władze klubu w oświadczeniu podpisanym przez prezydenta Ladislava Hampla. Klub z Bratysławy z problemami finansowymi zmagał się już w ubiegłym sezonie, kiedy to z zespołem rozstał się m.in. szkoleniowiec Emanuele Zanini. Mimo kolejnych prób włodarzy sytuacja nie poprawiła się także w tym sezonie, a w ostatnim spotkaniu rozgrywek MEVZA z Chemes Humenne w składzie mistrza Słowacji znalazło się już tylko ośmiu zawodników. Volley Team Bratysława poza rywalizacją w lidze w ubiegły czwartek miał rozegrać swoje spotkanie w europejskich pucharach, rywalem mistrza Słowacji miał być estoński Pärnu VK. Spotkanie nie odbyło się, o decyzji rozwiązania klubu władze Volley Team poinformowały zarówno swoich niedoszłych rywali, jak i przedstawicieli CEV.

W związku z sytuacją, jaka dotknęła mistrza kraju, w piątek w siedzibie Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej zebrała się komisja mająca ustalić i zatwierdzić zmiany wprowadzone w systemy rozgrywek Pucharu Słowacji i zmagań ekstraligi. – Po rezygnacji Volley Team Bratysława liczba uczestników ekstraligi i Pucharu Słowacji zmniejszyła się z dziesięciu do dziewięciu ekip. Główna zmiana będzie taka, że po zakończeniu sezonu żaden zespół nie spadnie bezpośrednio do pierwszej ligi, a dziewiąta drużyna będzie grać baraże o utrzymanie się. Czołowych osiem zespołów zagra natomiast w fazie play-off – o zmianach mówił przedstawiciel słowackiej federacji – Lubo Strážay. Decyzja władz klubu wpłynęła także na zmiany w rozgrywkach MEVZA, gdzie obok Chemes Humenne to właśnie mistrz Słowacji reprezentował naszych południowych sąsiadów.

Volley Team Bratysława w ubiegłym sezonie po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrzowski, przy szansie gry Słowaków w europejskich pucharach z występem Volley Team wiązano spore nadzieje. Narastające problemy zmieniły jednak sytuację mistrza kraju, a z zespołem pożegnał się m.in. polski atakujący Jarosław Lech. Zniknięcie z siatkarskiej mapy Słowacji obrońcy tytułu nie jest dla naszych południowych sąsiadów nową sytuacją. Przed rokiem podobne problemy dotknęły 11-krotnego mistrza kraju – VKP Bratysława. Jednak w przypadku byłego mistrza Słowacji zagrożenie pojawiło się przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Co prawda jako VKP Bratysława klub przestał istnieć, jednak receptą na problemy miało być połączenie z innym klubem zmagającym się z problemami finansowymi – TJ Spartakiem Myjav. Połączone siły nowego klubu Spartak VKP Myjava pozwoliły na zajęcie miejsca tuż poza podium siatkarskiej ekstraligi. W przypadku Volley Team Bratysława takie rozwiązanie nie było już możliwe, klub przestał istnieć, a zawodnicy na własną rękę szukali nowych zespołów.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved