Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Urban: Odwróciłyśmy losy tego meczu

Katarzyna Urban: Odwróciłyśmy losy tego meczu

fot. archiwum

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł dopiero drugie ligowe zwycięstwo we własnej hali. - Pokazałyśmy prawdziwy charakter i wolę walki, bo przecież wynik tego spotkania był praktycznie niemożliwy do odrobienia -powiedziała po meczu zadowolona Katarzyna Urban.

Bardzo cenne dwa punkty zdobyły dąbrowianki w spotkaniu z Atomem Treflem Sopot. – Wygrałyśmy mecz, który był praktycznie przegrany, wyciągnęłyśmy wynik z 10:14 na 16:14. Pokazałyśmy prawdziwy charakter i wolę walki, bo przecież wynik tego spotkania był praktycznie niemożliwy do odrobienia – przyznała przyjmująca MKS-u.

– Nasze mecze z Treflem zawsze były emocjonujące i kończyły się albo po tie-brekach, albo po zaciętej rywalizacji – powiedziała. Trzeba przyznać, że przestoje i gra falami były wyznacznikami tego meczu. – Innym ekipom też przytrafiają się takie przestoje. Kobieca siatkówka jest nieprzewidywalna. Cieszy nas fakt, że odwróciłyśmy losy tego meczu, bo sprawi on, że będziemy podbudowane psychicznie i lepiej będzie się nam grało w kolejnych spotkaniach – zakończyła Katarzyna Urban.

MVP tego spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska. Dąbrowska zawodniczka zagrała z 46-procentową skutecznością w ataku. – Taka jest moja rola jako atakującej, więc myślę że wypełniłam swoje zadanie dobrze – powiedziała po spotkaniu. – Dziewczyny kierują do mnie jak najwięcej piłek i polegają na mnie. Moim zadaniem jest atakować, więc cieszę się, że mogłam pomóc. Za ten mecz należą się gratulacje dla całej drużyny – zauważyła Zaroślińska.W czwartym oraz piątym secie MKS grał z „nożem na gardle”, a mimo to potrafił odbudować swoją grę. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w tym sezonie. – W ubiegłym sezonie naszą silną stroną było odwracanie przegranych wydawałoby się meczów na naszą korzyść i w tym tkwiła nasza siła. W tym sezonie po raz pierwszy udało nam się wygrać końcówki setów i to bardzo buduje nasz zespół – stwierdziła atakująca drużyny z Zagłębia.

Zawodniczka przyznała także, że zespół dotychczas nie prezentował się na miarę swoich możliwości. Wskazała jednak przyczyny słabszej dyspozycji oraz zapowiedziała, że zmieni się to wraz z Nowym Rokiem. – Play-off są najważniejsze i mam nadzieję, że nasza forma na te mecze będzie najlepsza. Obecnie mamy ciężki okres, ponieważ gramy praktycznie co trzy dni i nie mamy kiedy trenować. W 2014 roku będziemy grały jeszcze lepiej, bo będziemy miały więcej czasu na treningi. Koncepcja nowego trenera jest inna i musimy się na nią przestawić – zakończyła zadowolona ze zwycięstwa Katarzyna Zaroślińska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved