Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Olimpia zdobyła Szczecin i umocniła się na fotelu lidera

II liga M: Olimpia zdobyła Szczecin i umocniła się na fotelu lidera

fot. archiwum

Tempa nie zwalniają siatkarze Olimpii Sulęcin, którzy w meczu na szczycie pokonali w Szczecinie miejscowy zespół Morza Bałtyk 3:1, a dzięki temu umocnili się na pozycji lidera. Na wyniku zaważyły dwie końcówki, w których więcej zimnej krwi zachowali goście.

Jak przystało na mecz na szczycie, jego początek był bardzo nerwowy. Gospodarze psuli bardzo dużo zagrywek, za to goście świetnie prezentowali się w tym elemencie. Nie mieli również problemów z kończeniem własnych ataków, co błyskawicznie znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Olimpia prowadziła już 13:7, ale w kolejnych minutach obie drużyny grały falami. Najpierw mocne zbicia Daniela Zabłockiego oraz błąd Kacpra Gajowczyka sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale chwilę później podopieczni Łukasza Chajca ponownie odskoczyli od przeciwników (19:15). Pomyłka w ataku Patryka Orłowskiego dała jeszcze szczecinianom nadzieję na odwrócenie losów tej części spotkania, ale pogrzebał je blok na Jakubie Makarze. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem lubuskiego zespołu 25:22.

W pierwszych minutach drugiego seta po stronie gospodarzy zaczęły mnożyć się błędy, wiele do życzenia pozostawiało także rozegranie Wojciecha Kwietnia. W dodatku zarówno na siatce, jak i w polu zagrywki nie do zatrzymania był Gajowczyk, przez co Olimpia zaczęła przejmować inicjatywę na boisku (10:5). Jednak siatkarze Morza Bałtyk nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Fragment lepszej gry szczecińskich skrzydłowych pozwolił zachodniopomorskiemu zespołowi doprowadzić do remisu. Lecz walka cios za cios nie trwała zbyt długo, bowiem przyjezdni wciąż napierali na przeciwników. W pewnym momencie prowadzili już 19:15. Wówczas jeszcze raz do walki zerwali się podopieczni Michała Dolińskiego. Udane zagrania Adama Tołoczko i Daniela Zabłockiego dały im upragniony remis, ale chwilę później po raz kolejny tego dnia zatrzymany został Makar, a goście triumfowali 26:24.

Na początku trzeciej odsłony gra gospodarzy nadal się nie kleiła. Przyjezdni błyskawicznie to wykorzystali. Szybko objęli prowadzenie 6:2 i wydawało się, że będą kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wówczas przebudził się Makar, którego kilka udanych zagrań w połączeniu z asem serwisowym Zabłockiego dały szczecinianom upragniony remis (13:13). Jednak ich moment dekoncentracji natychmiast wykorzystali sulęcinianie, którzy po zbiciu Mariusza Szulikowskiego wygrywali już 18:15. Wówczas wszystko wskazywało na to, iż sięgną po pewne trzy punkty. Lecz w końcówce graczom Morza Bałtyk ponownie udało się zniwelować straty, a seria kapitalnych zagrywek Tołoczko przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę (25:21).Jednak w czwartej partii nie poszli oni za ciosem. W jej początkowej fazie nie wykorzystali rozbicia w szeregach przyjezdnych. Wprawdzie liderzy pierwszej grupy coraz częściej mylili się w ataku, ale gospodarze podawali im rękę, psując mnóstwo zagrywek. W efekcie tego wynik przez długi czas oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero w końcówce mocne zbicie Gajowczyka zdawało się przybliżać sulęcinian do sukcesu (22:20), ale dwa asy serwisowe Makara zmieniły sytuację o 180 stopni (23:22). W końcówce jednak to Olimpia miała kilka piłek meczowych, które gospodarzom udało się obronić. Kluczowe okazały się zagrywki Orłowskiego, które przypieczętowały zasłużony triumf lubuskiego zespołu (30:28).

Morze Bałtyk Szczecin – Olimpia Sulęcin 1:3
(22:25, 24:26, 25:21, 28:30)

Składy zespołów:
Morze Bałtyk: Kwiecień, Makar, Gnatek, Bachmatiuk, Zabłocki, Tołoczko, Kołodziej (libero) oraz Zapaśnik, Markiewicz i Naliwajko
Olimpia: Stefaniak, Sławiak, Maron, Szulikowski, Orłowski, Gajowczyk, Richter (libero) oraz Romańczuk i Turek

Zobacz również:
Wyniki 11. kolejki oraz tabela grupy 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved