Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Portugalii na kwalifikacje do mundialu

Reprezentacja Portugalii na kwalifikacje do mundialu

fot. archiwum

Reprezentacji Portugalii w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata przyjdzie się mierzyć w gr. J ze Słoweńcami, Macedończykami i Serbami. Portugalczycy swoje zgrupowanie rozpoczną 17 grudnia, a Hugo Silva ogłosił już listę powołanych.

Portugalczykom rywalizować o bilet na mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce przyjdzie w dniach 3-5 stycznia w serbskim Nišu. Zanim to się jednak stanie, podopieczni Hugo Silvy rozegrają trzy mecze towarzyskie, w dniach 28-30 grudnia, z reprezentacją Hiszpanii. – W tym momencie najważniejsze dla nas jest to, by wszyscy zawodnicy dotarli do Póvoa de Varzim najszybciej, jak to możliwe, choć wiem, że nie będzie to łatwe ze względu na ich zobowiązania wobec swych klubów – tłumaczył Hugo Silva. – Później, w tym krótkim czasie, przedstawimy sobie nasz pomysł na grę i wszystkie założenia, które będą charakteryzowały nasz zespół. Najważniejsze będzie to, aby wszyscy ciężko pracowali na to, by ta forma przyszła, by wydobyć cały swój potencjał. Oczywiście, że awans zawsze jest celem, ale w tak krótkim czasie będzie to trudne do zrealizowania. Chciałbym przede wszystkim, aby ta grupa ludzi grała ładną, dobrą siatkówkę.

To jednak nie koniec wyzwań, które czekają Portugalczyków w przyszłym roku. W maju walczyć oni będą o udział w mistrzostwach Europy w 2015 roku, a niedługo po tym rozpoczną zmagania w Lidze Światowej. Ich grupowymi rywalami będą Holendrzy, Koreańczycy i Czesi. – Liga Światowa jest corocznym testem, w którym wszyscy zawodnicy chcą spróbować swoich sił przyznał szkoleniowiec. Do czasu tych rozgrywek chcemy stworzyć solidną grupę, zdolną rywalizować z każdym i prezentującą się lepiej niż w latach ubiegłych. Chcemy pokazać, że zasługujemy na grę w tych elitarnych rozgrywkach, a następnie, mecz w mecz, walczyć o zwycięstwo i być może o udział w finałach – zakończył Silva.

Lista powołanych:Środkowi:
Marcel Gil, Pedro Nogueira, João José, Ivo Rodrigues, Rui Santos

Przyjmujący:
Idner Martins, Manuel Silva, Alexandre Ferreira, Flávio Cruz, André Lopes

Rozgrywający:
Tiago Violas, Nuno Pinheiro

Atakujący:
Flipe Pinto, Valdir Sequeira, Hugo Gaspar

Libero:
Hugo Ribeiro

źródło: fpvoleibol.pt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved