Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marek Rojko dokonał pierwszej selekcji – szesnastka Słowaczek

Marek Rojko dokonał pierwszej selekcji – szesnastka Słowaczek

fot. archiwum

Trener żeńskiej reprezentacji Słowacji powołał 16-osobowy skład na styczniowy turniej kwalifikacyjny w Bułgarii. W zespole zabrakło kontuzjowanych Soaresovej, Pencovej, Radosovej czy Viestovej. Pojawiły się jednak nowe twarze.

Podopieczne Marka Rojko na początku stycznia (3-5.01) w bułgarskim Samkovie będą walczyć o przepustkę do siatkarskich mistrzostw świata. Rywalkami Słowaczek obok gospodyń będą reprezentantki Czech i Białorusi. W powołanej przez Marka Rojko szesnastce zabrakło kontuzjowanych: dotychczasowej kapitan zespołu Solange Soaresovej, środkowej Jaroslavy Pencovej, rozgrywającej Martiny Viestovej i przyjmującej Nikoli Radosovej. W zespole pojawiły się debiutantki: atakująca Nikola Nemcová i przyjmująca Miroslava Kijaková.

Moją filozofią było powołanie najlepszych zawodniczek grających w ligach zagranicznych i uzupełnienie składu o najlepsze siatkarki grające na Słowacji. Chciałbym utrzymać trzon wcześniejszej reprezentacji – mówił krótko po podjęciu pracy z reprezentacją naszych południowych sąsiadów Marek Rojko. Reprezentacja Słowacji spotka się na zgrupowaniu 21 grudnia, w centrum szkolenia w słowackim Púchovie. – Cieszę się, że możemy rozpocząć nową erę reprezentacji w nowym miejscu. Podczas świąt zawodniczki otrzymają trochę wolnego (2,5 dnia), wracamy 26 grudnia wznowić przygotowania. I wtedy wybierzemy też ostateczną dwunastkę, która pojedzie do Bułgarii – przyznał Marek Rojko.

Kadra Słowaczek na kwal. do MŚ 2014:
Rozgrywające:
Katarína Dudová, Jaroslava Smataníková
Środkowe:
Tatiana Crkoňová, Veronika Hrončeková, Simona Kóšová, Michaela Abrhámová
Przyjmujące:
Ivana Bramborová, Nikola Nemcová, Miroslava Kuciaková, Erika Salanciová, Dominika Drobňáková, Miroslava Kijaková
Atakujące:
Paula Kubová, Monika Stankovianska
Libero:
Dominika Valachová, Lucia Nikmonováźródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved