Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lube Macerata chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

Lube Macerata chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Decydenci Lube Macerata niedawno zgłosili CEV chęć zorganizowania po raz pierwszy w swej historii Final Four LM. Ponadto, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za kilka dni Alberto Giuliani będzie mógł liczyć na nowego przyjmującego w swym zespole.

Zawirowań wokół osoby Matteo Martino nie ma końca. W tym sezonie siatkarz łączony był z takimi zespołami, jak: AZS Politechnika Warszawska, Calzedonia Verona, Zenit Kazań czy Cucine Lube Banca Marche Macerata. Dwudziestosześciolatek był bliski parafowania umów z teamem Andrei Gianiego i z Zenitem Kazań. – Co śmiało możemy powiedzieć w odniesieniu do historii Matteo Martino – to, że klub nie parafował z nim umowy jedynie z uwagi na fakt, że gdy przybył do Kazania, był już kontuzjowany. Nasi lekarze zdiagnozowali, iż urazu nabawił się podczas okresu przygotowawczego, gdy trenował z Lube Macerata. Gdy Matteo przyjechał do Kazania, zachowywał się bardzo profesjonalnie i właściwie, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. To, co się wydarzy w przyszłości, czy Matteo dołączy do drużyny w późniejszym czasie, zależy od tego, jak szybko zaleczy swoją kontuzję i od tego, jak my będziemy radzić sobie w Lidze Mistrzów. O wszystkim wówczas zadecyduje zarząd klubu – mówił Strefie Siatkówki Tomaso Totolo pytany o swojego rodaka.

Jak się jednak okazało, Martino nie dołączy do drużyny z Kazania, a dobre wrażenie zrobił również w Maceracie. Pozostając bez klubu, trenował z Lube we wrześniu, gdzie, jak wcześniej wspomniano, nabawił się urazu pleców. Tam też przebywał na leczeniu, mając cały czas możliwość treningów pod okiem Alberto Giulianiego. Ponadto dwaj przyjmujący biancorossich, Jiri Kovar i Simone Parodi, borykają się z drobnymi urazami – obaj nabawili się kontuzji kolan, wobec czego w Lube przyda się przyjmujący, który ich zastąpi i pomoże drużynie walczyć o najwyższe tytuły. W ten oto sposób jak tylko Martino w pełni wyzdrowieje, dołączy do zespołu z regionu Marche.

Ponadto zarząd Lube wyraził chęć, obok Halkbanku Ankara i Resovii Rzeszów, na zorganizowanie finałów tegorocznej Ligi Mistrzów. Final Four odbyłoby się wówczas w Anconie, w Pala Rossini. Przypomnijmy, iż Włosi tego typu imprezę po raz ostatni organizowali w 2011 roku, w Bolzano. Drużyna z Maceraty zaś jeszcze nigdy w swej historii nie pełniła roli organizatora finałów najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved