Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Danijela Nikić: Nie będzie czasu na „egzamin poprawkowy”

Danijela Nikić: Nie będzie czasu na „egzamin poprawkowy”

fot. ossrb.org

Siatkarki z Bielska-Białej, choć poległy w starciu z Greczynkami, wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. - Na pewno są momenty, w których zmęczenie bywa widoczne, ale wiemy, że nie będzie czasu na "egzamin poprawkowy" - mówi Danijela Nikić.

Wczoraj wasz trener przy stanie 2:0 zdecydował się wprowadzić na boisko kilka siatkarek z kwadratu dla rezerwowych. Co twoim zdaniem wpłynęło na taką decyzję?

Danijela Nikić: – Po dwóch wygranych setach przeciwko drużynie Olympiakosu Pireus trener Mirosław Zawieracz zdecydował się zrobić kilka zmian. Te dwie partie to było wszystko, czego potrzebowałyśmy, aby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV. Na pewno miało to jakiś wpływ na tę decyzję. Szkoleniowiec chciał dać okazję do wykazania się wszystkim swoim siatkarkom.

Co możesz powiedzieć o młodych siatkarkach, których przecież w drużynie BKS-u nie brakuje?– Wszystkie dziewczyny w naszej drużynie bardzo ciężko i sumiennie pracują. Myślę, że mamy w zespole bardzo dobre, perspektywiczne, młode zawodniczki. Najważniejsze jest to, że stanowimy drużynę, w której każda siatkarka odgrywa ważną rolę.

Za wami bardzo intensywny okres meczowy, rozgrywałyście kilka ważnych pojedynków w przeciągu jednego tygodnia. Ma to jakieś przełożenie na to, jak prezentujecie się na boisku?

– Rzeczywiście, zarówno za nami, jak i przed nami trudny okres gry. Na pewno są momenty, w których zmęczenie bywa widoczne, ale wiemy, że nie będzie czasu na „egzamin poprawkowy” i w każdym meczu musimy być skoncentrowane. Wszyscy mamy wspólny, wysoki cel i wiemy, co chcemy osiągnąć.

W poniedziałek gracie przeciwko drużynie z Bydgoszczy, a później jedziecie do Legionowa. Są to rywale, których udało wam się pokonać w pierwszej rundzie. Odpowiada wam taka rola faworyta?

– Możliwe, że jesteśmy postrzegane jako faworytki ze względu na to, że wygrałyśmy pierwszy mecz. Musimy jednak wyjść na parkiet i po raz kolejny udowodnić swoją wartość na boisku.

Czy jesteś zadowolona, że wybrałaś grę właśnie w polskiej lidze?

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem: w Polsce i w drużynie z Bielska-Białej. Mówiąc szczerze, muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że zostanę tutaj aż tak dobrze przyjęta.

W tym roku w ORLEN Lidze gra bardzo wiele zawodniczek z twojej ojczyzny. Co czujesz, grając przeciwko swoim rodaczkom?

– Owszem, bardzo wiele serbskich siatkarek gra w Polsce. Mimo wszystko, grając przeciwko nim, nie myślę o tym, czuję się jak w każdym innym meczu. Zawsze staram się dać z siebie wszystko i pokonać rywalki. Poza boiskiem jesteśmy przyjaciółkami, ale… kiedy gramy, to koncentrujemy się już wyłącznie na tym, aby jak najlepiej wykonać swoje zadanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved