Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michalina Lux: Na zwycięstwo będziemy musiały zapracować

Michalina Lux: Na zwycięstwo będziemy musiały zapracować

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Siatkarki Silesii Volley prezentują ostatnio wysoką formę. Podopieczne Sebastiana Michalaka bez straty seta pokonały Spartę Warszawę i Murowaną Goślinę. - Cały zespół zagrał dobre zawody - mówiła po meczu libero, Michalina Lux.

W meczu ze Spartą Warszawa zdeklasowałyście rywalki blokiem, a który element zadecydował o zwycięstwie nad Murowaną Gośliną?

Michalina Lux: – Cały zespół zagrał dobre zawody. Przede wszystkim stabilne i dobre przyjęcie umożliwiło skuteczną grę w ataku. Na słowa uznania zasługują na pewno nasze środkowe, które były bardzo skuteczne zarówno w ataku, jak i w bloku. Z bardzo dobrej strony pokazała się również nasza doświadczona Iwona Kandora, która została przestawiona ze środka na lewe skrzydło.

Trener Michalak zaczął stosować taktykę gry na dwie libero – czy myślisz, że to przyczyniło się do waszych ostatnich zwycięstw?– Trudno i niezręcznie jest mi się odnieść do tego pytania. Myślę, że powinno ono być skierowane do trenera Michalaka (uśmiech). Natomiast jeśli w jakikolwiek sposób moja gra pomoże drużynie w zwycięstwach, to oczywiście będę bardzo szczęśliwa i zadowolona.

Sezon rozpoczęłyście wyjazdową porażką z Karpatami Krosno, w sobotę czeka was rewanż. Czy myślisz, że na własnym terenie i po dwóch pewnych zwycięstwach uda wam się pokonać siatkarki z Podkarpacia?

– Nie było mnie na tamtym meczu, więc trudno jest mi powiedzieć coś w temacie tego spotkania. Natomiast w tej chwili nasz zespół, podbudowany dwoma zwycięstwami z rzędu, na pewno będzie chciał się zrewanżować krośniankom za porażkę w pierwszej rundzie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że drużyna z Podkarpacia bardzo dobrze spisuje się na parkietach pierwszej ligi i na zwycięstwo będziemy musiały bardzo ciężko zapracować.

– Z tego miejsca chciałabym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków siatkówki na ten mecz, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved