Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Wystąpię tylko w styczniowym turnieju

Małgorzata Glinka-Mogentale: Wystąpię tylko w styczniowym turnieju

fot. archiwum

W czwartek PZPS zaakceptował 14-osobową kadrę Piotra Makowskiego, która w styczniu weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ. Nie zabrakło w niej Małgorzaty Glinki-Mogentale. - Udział w mundialu nie wchodzi w grę - zaznacza jednak zawodniczka.

O powrocie Małgorzaty Glinki-Mogentale do reprezentacji Polski mówiło się od wielu miesięcy. Dwukrotna mistrzyni Europy i najlepsza siatkarka Starego Kontynentu 2003 roku broni obecnie barw Chemika Police i nadal prezentuje świetną dyspozycję. Gwiazda kadry Andrzeja Niemczyka zgodziła się pomóc także drużynie Piotra Makowskiego, która w styczniu weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata 2014.

Małgorzata Glinka-Mogentale zaznaczyła, że jest to powrót jedynie na wspomnianą wyżej imprezę. – Wystąpię tylko w styczniowym turnieju. Impreza odbędzie się w Polsce w trakcie sezonu ligowego i chodzi o zaledwie trzy mecze. Muszę przyznać, że ułatwiło mi to decyzję. W maju zamierzam zakończyć karierę, więc udział w mundialu nie wchodzi w grę. Nie dam rady. Ciężko pracuję ze swoim fizjoterapeutą, żeby w ogóle móc co tydzień wyjść w dobrej kondycji na parkiet. Nie wyobrażam sobie, żebym miała ciężko trenować latem, by być w formie podczas mistrzostw świata – podkreśliła na łamach „Przeglądu Sportowego”. Dodała również, że sukcesy, które zgromadziła na swoim koncie, są dla niej wystarczającą satysfakcją.

Jakiś czas temu zawodniczka dość ostro wypowiedziała się na temat powołań do reprezentacji. Chodziło o pomysł zaproszenia na turniej kwalifikacyjny starszych i doświadczonych siatkarek, które przed MŚ miałyby być wymienione na młodsze. – Może niepotrzebnie się uniosłam, ale potem przemyślałam sprawę i postanowiłam wziąć udział w kwalifikacjach – wyjaśniła, ale podkreśliła również, że nie żałuje słów krytyki.Czemu zatem zdecydowała się na powrót do reprezentacji? – Nie chcę, żeby drużyna, w której rozegrałam tyle wspaniałych spotkań, stoczyła się na samo dno – stwierdziła.

*Więcej w serwisie przegladsportowy.pl
Rozmawiał Kamil Drąg

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved