Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zdzisław Gogol: Nasza gra jest daleka od ideału

Zdzisław Gogol: Nasza gra jest daleka od ideału

fot. archiwum

Drugoligowe siatkarki PSPS-u Chemik Police osiągają w swojej grupie bardzo dobre wyniki, w ostatnim meczu pokonały SMS Police, a już w sobotę o pozycję lidera powalczą ze świeciankami. Trener Zdzisław Gogol ma jednak zastrzeżenia do gry swojej drużyny.

W ostatnim meczu ligowym pokonaliście co prawda SMS Police, ale trzeba przyznać, że zwłaszcza w końcówce pierwszego seta gra zespołu nie była do końca idealna.

Zdzisław Gogol: Ona jest cały czas daleka od ideału. Jest to zespół w którym większość zawodniczek do niedawna grała jeszcze w III lidze, ale są także i takie, które mają doświadczenie z II i I ligi. W końcówce pierwszego seta już myślałem, że dziewczyny zaskoczyły. Ustawiliśmy dwie akcje w bloku, które przyniosły fajny efekt. Wydawało się, że wszystko pójdzie po naszej myśli, jednak zaskoczyła zagrywka SMS-u. Po raz kolejny pokazało to, jak kluczowy jest to element i może on decydować o losach seta, a nawet meczu. Przed meczem ostrzegałem swoje dziewczyny, żeby nie lekceważyły tej drużyny. Analizowałem grę SMS-u i w wielu meczach ma on bardzo dobre pierwsze sety. To jest młody zespół, który wychodzi skoncentrowany, pełny werwy, ochoty do gry, ale kiedy przeciwnik zaczyna dyktować warunki, pojawiają się problemy. To jest właśnie młodość, ale te zawodniczki pokazały, że dysponują dużym potencjałem.

Od drugiego seta wpuszczał pan na boisko zmienniczki. Było to spowodowane tym, że sytuacja na boisku układała się zdecydowanie po waszej myśli?Na pewno tak. Taki jest cel tego wszystkiego, żeby ogrywać zawodniczki. Nie zawsze jednak są takie możliwości, takie przesłanki, abyśmy mogli podjąć takie ryzyko. Wynik powinien funkcjonować w takich strukturach, żebyśmy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Jeżeli jest wysoki wynik i gra układa się po naszej myśli, wtedy można wprowadzić jedną, drugą, trzecią i kolejną zawodniczkę.

Wspomniał pan, że gra zespołu jest daleka od ideału. Co pańskim zdaniem należy poprawić?

– Przede wszystkim wszystkie elementy techniczne. Jeżeli dalej będziemy je sukcesywnie poprawiać, wtedy też będzie bogatsza taktyka. Musimy też poprawić naszą koncentrację. To jest to, czego tym dziewczynom brakuje, czyli skupienia uwagi, analizy i umiejętności dostosowania się do sytuacji, która aktualnie jest na boisku.

Koncentracji nie powinno chyba zabraknąć w sobotnim meczu, w którym zmierzycie się z liderem ze Świecia.

Myślę, że my nie będziemy do tego meczu podchodzić jakoś prestiżowo. Podejdziemy tak, jak do każdego meczu, przygotujemy się. Wiemy, że jest to zespół groźny, z dobrymi warunkami fizycznymi i lepszym atakiem. Zobaczymy, jak będzie wyglądała zagrywka tego zespołu. Jesteśmy świadomi tego, że w Świeciu przegraliśmy przede wszystkim przyjęciem, był to element, który nas trochę rozbił. Niemniej jednak myślę, że jest to zespół w naszym zasięgu na naszej hali. W tej lidze, przynajmniej u nas w grupie, zespoły mają kolosalne problemy z wygrywaniem na wyjeździe.

Czy gra, jaką zespół zaprezentował w ostatnim meczu, wystarczy na zespół ze Świecia?

– Na pewno nie. Musi być ona zdecydowanie bardziej dynamiczna. Musi też być dobra zagrywka, której nie pokazaliśmy w meczu z SMS-em Police. Ona u nas faluje i tutaj właśnie chodzi o koncentrację.

Na koniec zapytam jeszcze ogólnie o pańską ocenę poziomu prezentowanego przez drugoligowe zespoły.

– Nie mam rozeznania, jeżeli chodzi o inne grupy, ale mogę powiedzieć, że siatkarsko w naszej grupie poziom jest bardzo przeciętny. Nie ma zespołów, takich, jak Zawisza Sulechów czy Piast Szczecin, które nadawały ton rozgrywkom w zeszłym sezonie. W tym roku widać, że de facto każdy z każdym może wygrać. Decyduje często dyspozycja dnia. To świadczy o tym, że niestety ten poziom jest mocno przeciętny, zespoły nie potrafią ustabilizować dyspozycji. Drugą rzeczą, według mnie negatywną, są zbyt długie przerwy w rozgrywkach. Są dwie, trzy kolejki, potem jest pauza kilkutygodniowa, potem znowu mecze.

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved