Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Vital Heynen nowym trenerem Transferu, jest też przyjmujący z USA

Vital Heynen nowym trenerem Transferu, jest też przyjmujący z USA

fot. volleyball.de

Vital Heynen został dziś nowym trenerem Transferu Bydgoszcz. Selekcjoner reprezentacji Niemiec zastąpił Mariana Kardasa, który pozostanie drugim trenerem. Zespół będzie miał nowego przyjmującego. Do zespołu dołączy Amerykanin Garrett Muagututia.

Dzisiaj o godzinie 9:15 wylądował w Gdańsku, a w południe dojechał do Bydgoszczy prosto na rozmowy z zarządem Łuczniczki Bydgoszcz S.A. Po dynamicznych rozmowach o przyszłości bydgoskiej siatkówki podjęto konkretne decyzje. Funkcję pierwszego trenera Transferu Bydgoszcz obejmie znany doskonale wszystkim kibicom siatkówki, charyzmatyczny szkoleniowiec – Vital Heynen, a Marian Kardas związany z bydgoskim klubem od kilku lat pozostanie w sztabie szkoleniowym jako drugi trener.

Vital Heynen urodził się 12 czerwca 1969 roku. To wybitny belgijski szkoleniowiec, który w 2005 roku objął funkcję drugiego trenera w Noliko Maaseik, a rok później został już pierwszym szkoleniowcem. Właśnie z jego nazwiskiem związane są największe sukcesy klubu z Maaseik. Pod jego wodzą drużyna ta zdobyła wiele tytułów w rozgrywkach o mistrzostwo i puchar kraju. Regularnie występowała również w Lidze Mistrzów.

W lutym 2012 roku Heynen został mianowany pierwszym trenerem reprezentacji Niemiec. Stanowisko to objął po zwolnionym w listopadzie 2011 roku Raulu Lozano. Pod jego wodzą niemiecka drużyna zajęła m.in. piąte miejsce w rozgrywanych w tym roku w Polsce i Danii mistrzostwach Europy. Polscy kibice na pewno znają tego utytułowanego szkoleniowca, który dał się zapamiętać jako trener bardzo żywiołowo reagujący na to, co dzieje się na boisku.Wczoraj zakończył się także proces kontraktowania nowego przyjmującego. 27 grudnia do drużyny Transferu Bydgoszcz dołączy reprezentant z szerokiej kadry Stanów Zjednoczonych – Garrett Muagututia. Nowy siatkarz bydgoskiej drużyny ma dwadzieścia pięć lat i mierzy 196 cm wzrostu. W sezonie 2012/2013 występował we włoskiej serii A2, w zespole Impavida Ortona.

źródło: transferbydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved