Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Presja nam nie przeszkadza

Łukasz Chajec: Presja nam nie przeszkadza

fot. archiwum

- Morze to młody, bardzo ambitny i waleczny zespół, co pokazał chociażby u nas - powiedział przed meczem w Szczecinie trener Olimpii Sulęcin, Łukasz Chajec. - Będziemy chcieli zrewanżować się szczecinianom za wcześniejszą porażkę - dodał.

W poprzedniej kolejce Olimpia Sulęcin zaskakująco łatwo uporała się u siebie z AZS-em UAM Poznań. Drużyna prowadzona przez Damiana Lisieckiego jedynie w trzeciej partii zdołała przekroczyć barierę 20 punktów. – Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas trudny mecz, ale wierzyliśmy, że jeśli zagramy od początku do końca w pełni skoncentrowani, to wygramy – powiedział Łukasz Chajec.Cieszę się z wyniku, ale przede wszystkim z naszej gry, bo zagraliśmy bardzo dobry pojedynek pod względem taktycznym. Zaprezentowaliśmy się pozytywnie począwszy od przyjęcia, przez rozegranie, atak i blok – dodał szkoleniowiec Olimpii.

Jak na razie lubuski zespół jest rewelacją rozgrywek, bowiem doznał tylko dwóch porażek po 2:3 na wyjeździe z AZS-em UAM Poznań oraz u siebie z Morzem Bałtyk Szczecin. – Po meczu w Poznaniu mieliśmy duży niedosyt. Pierwsze dwa sety wygraliśmy zdecydowanie, w trzecim też prowadziliśmy, ale coś zacięło się w naszej grze. Przestaliśmy grać naszą siatkówkę i dlatego skończyło się porażką. Wiedzieliśmy, że przegraliśmy to spotkanie z własnej winy – podkreślił Chajec. – Z Morzem też prowadziliśmy 2:1, a w czwartym secie 16:9, a jednak przegraliśmy spotkanie. Od tamtej pory dużo pracowaliśmy nad tym, aby utrzymać koncentrację przez cały mecz – dodał.

Wydawało się, że ton boiskowym wydarzeniom w grupie pierwszej nadawał będzie GTPS Gorzów Wielkopolski, tymczasem od kilku kolejek to sulęcinianie zasiadają na fotelu lidera. – Wiedziałem, że jeżeli razem będziemy dążyli do celu, to może być dobrze, ale nie spodziewałem się, że będziemy liderem – skomentował Chajec.Presja nam nie przeszkadza. Zespół do każdego meczu przygotowuje się tak samo, bez względu na to, czy zagra z silniejszym, czy ze słabszym rywalem – dodał.Teraz przed Olimpią mecz na szczycie, w którym w Szczecinie zmierzy się z Morzem Bałtyk. Obecnie między oboma zespołami jest tylko jeden punkt różnicy, więc sobotni pojedynek zapowiada się niezwykle interesująco. – Będziemy chcieli zrewanżować się szczecinianom za wcześniejszą porażkę. Zrobimy wszystko, aby wygrać najbliższy mecz – zadeklarował trener sulęcińskiej ekipy. – Znamy się doskonale, ponieważ graliśmy ze sobą dużo gier kontrolnych przed sezonem. Morze to młody, bardzo ambitny i waleczny zespół, co pokazał chociażby u nas. Przegrywał, a jednak nie zwiesił głowy i walczył do końca o zwycięstwo – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved