Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kłopoty Aresu Nowa Sól, klub wycofa się z rozgrywek?

II liga K: Kłopoty Aresu Nowa Sól, klub wycofa się z rozgrywek?

fot. archiwum

W tabeli grupy 2. II ligi kobiet na szarym końcu znajduje się Ares Nowa Sól. Drużynie udało się w tym sezonie zdobyć zaledwie trzy punkty, ale nie to jest najgorsze - grozi jej wycofanie z rozgrywek. - Może być tak, że się wycofamy - mówi Mirosław Kasprowicz.

Mimo że drużyna z Nowej Soli nie gra najgorzej, nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po rozegraniu dwunastu spotkań w tym sezonie siatkarki Aresu mają na swoim koncie dziewięć wygranych setów, w tym trzy z wygranego 3:2 spotkania z SMS-em Sosnowiec – drużyną będącą sąsiadem nowosolanek w tabeli. – Zespół w kilku meczach zaprezentował się naprawdę bardzo fajnie. Mimo porażek nikt po nas „walcem” nie przejechał. Każdy zespół, nawet liderzy musieli się mocno namęczyć – ocenia postawę swoich siatkarek trener Mirosław Kasprowicz. Szkoleniowiec nowosolanek nie ukrywa jednak, że jego zespół ma braki. – Widać braki na różnych pozycjach, mamy słabsze rozegranie, słabszy środek. Może to mieć wpływ na postawę zespołu i wynik końcowy meczów – mówi w rozmowie z Radiem Zachód.

Co najgorsze, sytuacja finansowa klubu nie jest dobra i drużynie Aresu grozi wycofanie z rozgrywek II ligi kobiet. – Nie składamy broni, choć zła informacja jest taka, że nie wytrzymujemy tego finansowo. Zapewnienia kilku firm jednak się nie sprawdziły, obecnie rozmawiamy jeszcze z dwoma kolejnymi. Może się okazać, że będą to nasze ostatnie trzy mecze, bo tyle nam w tym roku kalendarzowym zostało – mówi Kasprowicz. Jego drużyna w trzynastej kolejce zmierzy się z drugą drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza. To obecnie dziewiąty zespół w tabeli grupy drugiej, a ekipa z Nowej Soli w tym starciu liczy na kolejne punkty w tym sezonie. – Teraz przed nami bardzo ważny mecz z zespołem z Dąbrowy Górniczej i okaże się, czy przystąpimy do dalszych rozgrywek. Może być tak, że się wycofamy. Już trzy zawodniczki odeszły, bo nie mogliśmy spełnić ich oczekiwań. Próbujemy jeszcze coś zrobić i myślę, że ten mecz zdecyduje, czy uda nam się pozyskać jakieś finanse. Nie oszukujmy się, jeśli jest pozytywny wynik sportowy, to jest trochę łatwiej zainteresować lokalnych sponsorów – kończy trener Aresu Nowa Sól.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved