Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Nie można się tym zachłysnąć

Robert Prygiel: Nie można się tym zachłysnąć

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Czarni Radom, rozpoczął sezon nadzwyczaj dobrze. Z radomską drużyną liczyć muszą się wszyscy, nawet czołówka polskiej ligi. - Naszym celem była walka o jakiekolwiek punkty, a tu - super start - mówi trener zespołu, Robert Prygiel.

Czarni Radom po dziesięciu rozegranych spotkaniach zajmują czwartą lokatę w tabeli PlusLigi, jak na beniaminka jest to bardzo dobry wynik. Radomianie w tyle pozostawili w tym sezonie takie drużyny jak PGE Skra czy Jastrzębski Węgiel i walczą dalej o kolejne niespodzianki. Jak podkreśla szkoleniowiec drużyny, najważniejsza dla nich jest przede wszystkim dobra gra. Pokazali to w meczu z AZS-em Olsztyn, który w tym sezonie również spisuje się dobrze. – To jest drużyna o wysokiej wartości sportowej, co potwierdza wynikami – mówi o rywalach trener Czarnych. – Na szczęście udało się nam zneutralizować ich atuty i bardzo się cieszę, że z meczu na mecz widać poprawę w elementach, nad którymi pracujemy w ciągu tygodnia – zapewnia w rozmowie z Przeglądem Sportowym Robert Prygiel.

Istotną rolę w drużynie odgrywa pozyskany już na półmetku przygotowań reprezentant Holandii, Wytze Kooistra. Do niego dołączył też młody Jakub Wachnik, który z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej i dołącza do grona liderów zespołu. – Kuba potrzebuje jeszcze sporej ilości pracy na treningach. Są mecze, w których płaci frycowe, a są i takie, w których udowadnia, że ma papiery na dobre granie – chwali swojego zawodnika Prygiel. – Kuba na pewno ma świadomość tego, że przed nim jeszcze mnóstwo pracy i dużo mu brakuje do tego, żeby zaistnieć w reprezentacji, aczkolwiek wśród młodych zawodników wyróżnia się potencjałem i charakterem. Warto na niego stawiać w dłuższej perspektywie – dodaje.

Mimo że ekipa z Radomia radzi sobie wyśmienicie, nikt nie spoczywa w niej na laurach. Wszyscy pracują, by utrzymać odpowiedni, wysoki poziom, który prezentują. Jak podkreśla Robert Prygiel, Czarnym zdarzyły się w tym sezonie również pewne błędy. – Naszym celem była walka o jakiekolwiek punkty, a tu – super start. Ale nie można się tym zachłysnąć. Kolejny mecz to pojedynek z BBTS-em Bielsko-Biała i będę chłopakom powtarzał, że choć rywal jest dużo niżej w tabeli, to nie wolno go lekceważyć. Popełniliśmy chyba podświadomie ten błąd w meczu z Effectorem Kielce i zostaliśmy surowo skarceni, nie zdobywając nawet punktu. Na razie jest bardzo dobrze, ale w każdym meczu musimy być bardzo ostrożni, żeby tego nie popsuć – mówi.Cały wywiad Macieja Świniarskiego w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved