Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Resovia chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

Resovia chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

fot. archiwum

Mistrz Polski Asseco Resovia chce ubiegać się o organizację turnieju Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2014 roku. W kuluarach jednak mówi się, że o wiele większe szanse na organizację turnieju mają Turcy.

Rywalizujący w rozgrywkach Ligi Mistrzów siatkarze Asseco Resovii są liderem grupy C i już w czwartek staną przed szansą wywalczenia awansu do kolejnej rundy. Wystarczy, że w wyjazdowym pojedynku pokonają Budvanską Rivijerę Budva z Czarnogóry. Może się tak zdarzyć, że wyjście z grupy da rzeszowianom awans od razu do turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych drużyn, gdyż o jego organizację starają się działacze rzeszowskiego klubu – tak twierdzi portal sport.pl.Jesteśmy zainteresowani organizacją tego turnieju – potwierdza Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. – Kompletujemy niezbędne dokumenty i liczymy, że w czwartek złożymy do CEV pełną aplikację – dodaje. Właśnie w czwartek mija ostateczny termin zgłaszania ofert klubów zainteresowanych organizacją turnieju z udziałem czterech najlepszych drużyn w europejskiej siatkówce mężczyzn. Według nieoficjalnych informacji, oprócz Asseco Resovii, zainteresowani organizacją Final Four Ligi Mistrzów są także włoski klub Lube Banca Marche Macerata oraz turecki Halkbank Ankara.

Działacze rzeszowskiego klubu nie boją się wyzwania, jakim byłaby organizacja finałowego turnieju. W przeszłości mistrzowie Polski byli już gospodarzem turnieju Final Four Challenge Cup. – Jeżdżąc po świecie i obserwując organizację różnych turniejów, mogę stwierdzić, że powinniśmy sobie bez problemów z tym poradzić. Nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Myślę, że wiele klubów może się od nas uczyć – twierdzi Górski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved