Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Cichocki: Ambicja napędza nas do jak najlepszej gry

Piotr Cichocki: Ambicja napędza nas do jak najlepszej gry

fot. Tomasz Tadrała

- Musimy zagrać swoją siatkówkę i nie bać się przeciwnika - mówił przed meczem z SKS-em Hajnówka Piotr Cichocki. - Zawsze miałem ciężki i waleczny charakter - odpowiedział zapytany o rolę kapitana zespołu MOS Wola Warszawa.

Przed spotkaniem z Wichrem Wilkasy ponieśliście dwie bolesne porażki. Można było mówić o dołku formy?

Piotr Cichocki:Tak, na pewno można nazwać to spadkiem formy, bo w obu meczach zaprezentowaliśmy się bardzo słabo. W zasadzie ciężko jest mi powiedzieć, z czego to wynikało. Teraz jednak najważniejsze dla nas jest to, żeby wrócić do swojego stylu gry. Mamy nadzieję, że te dwie, bądź co bądź, bolesne porażki jeszcze bardziej zmotywują nas do poprawy swojej gry.

Mimo że z Wichrem wygraliście 3:1, to w waszej grze wciąż widać wiele niedociągnięć. Z czego to wynika?Tak jak powiedziałem wcześniej, nie wiem, skąd to się bierze. Być może po porażce z AZS-em UW trochę się załamaliśmy. Na nasze szczęście przerwaliśmy tę złą serię i chcemy grać i wygrywać, tak jak w pierwszej rundzie. Przed nami ciężki mecz w Hajnówce. Tak naprawdę to właśnie to spotkanie zweryfikuje naszą formę.

Ta wygrana dodała wam pewności siebie? Czy może zależało wam na niej głównie pod kątem powrotu na pozycję lidera?

Na pewno poczuliśmy się troszkę pewniej, ale nie ma co popadać w huraoptymizm. Drużyna z Wilkas nie jest ligowym postrachem. My jednak z takimi rywalami nie potrafimy się do końca skupić, co widać było chociażby w pierwszym secie. Wróciliśmy na fotel lidera, ale dzięki niespodziewanym porażkom Hajnówki i Augustowa. To, czy jesteśmy liderem, czy nie, nie ma dla nas większego znaczenia. Chcemy wrócić do swojego stylu gry i to jest dla nas najważniejsze.

Następny mecz zagracie z SKS-em Hajnówka, trzecią drużyną w tabeli. Z jakim nastawieniem tam jedziecie? Jak będziecie musieli zagrać, by wywieźć z Hajnówki punkty?

Mecz przeciwko SKS-owi nie będzie należał do najłatwiejszych, ale też nie możemy się bać, bo to my w pierwszym meczu byliśmy górą. Musimy zagrać swoją siatkówkę i nie bać się przeciwnika. Mam nadzieję, że wywieziemy z Hajnówki punkty, a najlepiej, gdyby były to 3 punkty.

W drużynie pojawił się nowy atakujący – Kajetan Kulik. Wynikło to z waszej słabszej postawy w ostatnich meczach i potrzeby wprowadzenia zmian?

Kajtek to junior, który pojawił się w drużynie, bo nominalny atakujący miał problem ze stawem skokowym. Jak widać dobrze wkomponował się w drużynę.

Nawet pomimo tych dwóch ostatnich porażek MOS w tym roku zanotował najlepszy start rozgrywek od lat. W czym tkwi wasza siła?

Moim zdaniem w młodości. Pomimo młodego wieku mamy już jakieś doświadczenie zdobyte w ubiegłym sezonie. Do tego dochodzi ambicja, która napędza nas do jak najlepszej gry. Nie wyobrażam sobie gry w zespole, który np. zdobywa jeden czy dwa punkty na rundę i jest z tego zadowolony. To, że zanotowaliśmy taki start sezonu, to nie przypadek – ciężko pracujemy na takie efekty. Wiadomo, że nie zawsze się wygrywa, bo można nie być w dobrej formie danego dnia albo przeciwnik jest po prostu lepszy. Ja mam tylko nadzieję, że nasza gra z meczu na mecz będzie wyglądała coraz lepiej.

Jak ty odnajdujesz się w roli kapitana?

Nie jest łatwo być kapitanem na tym poziomie. Dla mnie to coś nowego pomimo tego, że w moim poprzednim klubie też byłem kapitanem, jednak juniorska siatkówka od seniorskiej bardzo się różni. Zawsze miałem ciężki i waleczny charakter. Lubię załatwiać różne sprawy dla drużyny i pobudzać zespół na boisku. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i nie zawsze wszystko wygląda tak, jak powinno. Cieszę się, że mój klub osiąga takie wyniki ze mną jako kapitanem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved