Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Błoński: Musimy zacząć lepiej grać zagrywką

Michał Błoński: Musimy zacząć lepiej grać zagrywką

fot. archiwum

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała po dość łatwej przegranej ze Skrą w Bełchatowie przygotowuje się do starcia z Czarnymi Radom. - Tylko na tym meczu musimy skupić się w najbliższym czasie - przyznaje w rozmowie ze Strefą Siatkówki Michał Błoński.

W ostatnim pojedynku z PGE Skrą nie udało się wam nawiązać walki i przegraliście dość wyraźnie, co nie pozwoliło wam na równą grę w Bełchatowie.

Michał Błoński:Trzeba to jasno powiedzieć, że zespół z Bełchatowa nie dał nam pograć. Rywale popełnili bardzo małą ilość błędów. Praktycznie oni dali nam piłki do gry, a my sami pogubiliśmy się i nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Niestety, to jest kolejny mecz, gdzie przegrywamy gładko 0:3, bez kontaktu z przeciwnikami i bez walki.

Na początku drugiej partii BBTS-owi udało się na jakiś czas przejąć inicjatywę. Prowadziliście trzema punktami. Czemu nie udało się tego utrzymać?To właśnie cechuje te najlepsze zespoły, że dobrą grę potrafią utrzymać przez całą długość seta. Nam niestety to się nie udaje. Mimo że prowadziliśmy na początku drugiej partii, nie udało nam się tej przewagi utrzymać. Zespół z Bełchatowa dogonił nas, w końcówce odjechał z wynikiem zupełnie i stało się, jak widzieliśmy.

Co tak najmocniej sprawiło, że nie udało wam się powalczyć ze Skrą?

Na pewno my sami nie zrobiliśmy bełchatowianom krzywdy zagrywką. Oni przyjmowali bardzo dobrze, grali, co chcieli, zwłaszcza szybką piłką. Niestety, ale w meczach z takimi drużynami jak Skra jeśli nie trafi się odpowiednio zagrywką, to każdy zespół na świecie będzie miał ciężko, by się przeciwstawić.

Dobrze znasz Bełchatów – tu stawiałeś pierwsze poważniejsze kroki w siatkówce, grając w drugiej drużynie Skry. Jak wspominasz ten czas?

To jednak było zupełnie co innego, bo grałem w drugiej drużynie. Ale bardzo miło wspominam te czasy juniorskie tu w Bełchatowie i grę w drugiej drużynie Skry.

Przed BBTS-em spotkania z Czarnymi Radom i Effectorem Kielce. Czy w nich o punkty będzie już łatwiej?

Tak naprawdę to w każdym meczu staramy się szukać punktów. Niestety, częściej nam się to nie udaje, ale mamy nadzieję, że będzie lepiej. Przede wszystkim musimy skupić się na naszej grze i poprawić ją. Musimy zacząć lepiej grać zagrywką, bo jeśli tego elementu nie będziemy mieli na odpowiednim poziomie, to będzie nam ciężko podjąć walkę w meczu, bez względu na to, czy to będzie Effector Kielce, Czarni Radom czy Skra Bełchatów. Ten ostatni mecz trzeba jak najszybciej wyrzucić z głowy i od nowego tygodnia zaczynamy przygotowywać się już do kolejnego spotkania z Czarnymi Radom. Tylko na tym meczu musimy skupić się w najbliższym czasie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved