Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Durban Open: Dwie polskie pary w turniejach głównych

Durban Open: Dwie polskie pary w turniejach głównych

fot. archiwum

W czasie gdy za oknem w naszym kraju powinien leżeć śnieg, siatkarki i siatkarze plażowi walczą na plażach w Durbanie. W turnieju z cyklu WT walczą również reprezentanci Polski. Dziś do turnieju głównego awansowały Jagoda Gruszczyńska i Maria Włoch.

W ramach kwalifikacji do turnieju głównego Durban Open rozegrano dziś zaledwie dwa pojedynki. W jednym z nich zagrały właśnie reprezentantki naszego kraju. Rywalkami duetu Gruszczyńska/Włoch były siatkarki z Republiki Południowej Afryki i jak się okazało, pojedynek był dobrym treningiem przed main draw. Przeciwniczki nie postawiły Polkom najmniejszego oporu i nie stanowiły drużyny, która mogłaby w jakikolwiek sposób im zagrozić. Biało-czerwone były od nich lepsze o co najmniej dwa poziomy i pewnie awansowały do dalszych rozgrywek. Dla Gruszczyńskiej i Włoch to debiut w turniejach World Tour oraz pierwsze zawody grane wspólnie, bowiem wcześniej Włoch zagrała w mistrzostwach Europy U-20 i mistrzostwach świata U-19 wspólnie z Natalią Gruszczyńską.

W turnieju głównym rozgrywek siatkarzy wystąpi też jeden polski duet – Dawid Popek i Paweł Pełka i będzie to trzeci wspólny turniej tego duetu. Wcześniej Popek/Pełka wystąpili w Grand Slam w Brazylii i Chinach, gdzie plasowali się kolejno na 33. i 41. miejscu.

Gruszczyńska/Włoch POL [7] – Frederiksen/Jappie RSA [10] 2:0
(21:9, 21:9)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved