Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bogdan Serwiński: Myślimy już o kolejnym rywalu

fot. Cezary Makarewicz

Polski Cukier Fakro Muszyna pokonał SVS Post Schwechat 3:0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV i awansował do ćwierćfinału. - Wbrew pozorom mecze z austriacką drużyną nie były takie łatwe - przyznaje Bogdan Serwiński.

Wbrew pozorom mecze z austriacką drużyną nie były takie łatwe. Schwechat jest solidnym zespołem, mającym w składzie zawodniczki potrafiące grać w siatkówkę. Zwycięstwo cieszy, ale to już historia. Myślimy już o kolejnym rywalu – powiedział trener brązowych medalistek ORLEN Ligi, Bogdan Serwiński.

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że kolejnymi rywalkami obrończyń Pucharu CEV będą zawodniczki Lokomotiwu Baku. – Jest to klub z potężnym budżetem. Zalicza się do czołówki azerskiej ekstraklasy. Jest to przeciwnik trudny nie tylko sportowo. Również od strony logistycznej będziemy musieli się solidnie przygotować. Podróż do Baku jest prawdziwą wyprawą – podkreślił Bogdan Serwiński.

Na konkretnego rywala Polskiego Cukru Fakro trzeba poczekać do środy. 11 grudnia dojdzie do rewanżu pomiędzy Lokomotiwem a izraelskim Hapoel Kfar Saba. Pierwsze spotkanie wygrał klub z Baku 3:0 (25:16, 25:19, 25:14).Mecze 1/4 finału Pucharu CEV rozegrane zostaną po Nowym Roku. Wcześniej będziemy świadkami turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w 2014 roku. Od 3 do 5 stycznia w Łodzi zagrają reprezentacje Belgii, Hiszpanii, Polski i Szwajcarii. Tylko zwycięzca uzyska bezpośredni awans do finałów we Włoszech. – Turniej w Łodzi jest bardzo ważny dla polskiej kobiecej siatkówki, która ostatnio znalazła się w dołku. Chwała doświadczonym i utytułowanym zawodniczkom, które pozytywnie odpowiedziały na powołania do kadry. Zwłaszcza obecność w jej składzie Małgorzaty Glinki-Mogentale jest godna podkreślenia – powiedział Bogdan Serwiński.

Dla Bogdana Serwińskiego nie ulega wątpliwości, że „z tej kadrowej konstelacji gwiazd trenerowi Piotrowi Makowskiemu uda się stworzyć mocny zespół zdolny nie tylko do zwycięstw w łódzkich kwalifikacjach”. – Piotrowi Makowskiemu należy się ogromny szacunek i podziękowanie za dyplomatyczne i negocjacyjne umiejętności. Potrafił przekonać nasze znakomite siatkarki do gry w reprezentacji – zakończył Bogdan Serwiński.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved