Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Podszedłem do sezonu metodą małych kroków

Marcin Wojtowicz: Podszedłem do sezonu metodą małych kroków

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Zespół KS-u Developresu Rzeszów jest beniaminkiem w rozgrywkach I ligi kobiet, ale na zapleczu ekstraklasy spisuje się fantastycznie. Podopieczne Marcina Wojtowicza od początku sezonu udowadniają, że są mocnym i poukładanym teamem.

W miniony weekend zakończyła się pierwsza część fazy zasadniczej w I lidze kobiet. Rzeszowianki po dziewięciu spotkaniach plasują się na 2. miejscu i tracą do AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zaledwie dwa punkty. Działacze klubu przed sezonem założyli, że na koniec rozgrywek ich zespół ma zająć miejsce w pierwszej szóstce. Okazuje się jednak, że jeśli zawodniczki Developresu utrzymają wysoką formę i zachowają koncentrację w meczach rewanżowych, to wynik może jeszcze wszystkich zaskoczyć.

Podszedłem do tego sezonu metodą małych kroków. Najważniejszy był następny mecz i tylko na nim się skupialiśmy. Na efekty jednak trzeba będzie czekać do kwietnia. Nikt jeszcze niczego nie wygrał po rundzie – powiedział o metodach swojej pracy Marcin Wojtowicz, trener rzeszowianek. Przyznał też, że sam niczego przed sezonem nie zakładał, ale po cichu chciał, aby jego zespół tak dobrze się prezentował.

Bardzo zadowoleni z wyników drużyny są również działacze. Zakładanego miejsca nie zmieniają, gdyż wiedzą, że runda rewanżowa będzie dużo trudniejsza, między innymi z uwagi na to, że gra ekipy Developresu nie będzie już dla nikogo niespodzianką. – Każdy chce bić lepszego czy się zrewanżować. Mamy jednak solidny zespół. Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonuje trener i zawodniczki. Tym samym możemy być spokojni. Bez względu na wynik drużyna podchodzi do każdego rywala z należytym szacunkiem i odpowiednią motywacją – podkreślił Wiesław Kozieł, wiceprezes rzeszowskiego klubu.Trener Wojtowicz dodał, że w rundzie rewanżowej kluczowe będzie dokładne przygotowanie się do każdego spotkania. – Uważam, że mamy jeszcze sporo do zaoferowania i wierzę, że po rundzie rewanżowej też będziemy wysoko – zapowiedział.

*Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl
Rozmawiała Anna Domowicz

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved