Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dorota Świeniewicz: Potencjał powołanych zawodniczek jest ogromny

Dorota Świeniewicz: Potencjał powołanych zawodniczek jest ogromny

fot. archiwum

- Będzie to bardzo ważny turniej dla całego naszego środowiska - najlepsza siatkarka Europy w 2005 roku i dwukrotna mistrzyni kontynentu, Dorota Świeniewicz, co do tego nie ma wątpliwości. - Wszyscy z całym zaangażowaniem powinni podejść do tych zawodów.

Cieszę się, że nasze znakomite zawodniczki przyjęły zaproszenie trenera Piotra Makowskiego i pozytywnie odpowiedziały na powołanie do kadry – dodała.

Od 3 do 5 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie biało-czerwone będą walczyć o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, a ich rywalkami będą zespoły Belgii, Hiszpanii i Szwajcarii. Tylko pierwsze miejsce w tabeli gwarantuje bezpośredni awans do czempionatu.

Dorota Świeniewicz podkreśla, że w kadrze narodowej znalazły się również zawodniczki z czołowych lig świata – azerskiej i włoskiej. – Ostatnio polskim siatkarkom nie wiodło się na arenie międzynarodowej. Musimy np. zagrać w następnych eliminacjach do mistrzostw Europy, a nie pamiętam, kiedy ostatni raz miało to miejsce. Trzeba zacząć odbudowywać pozycję polskiej kobiecej siatkówki. Potrzebny jest do tego m.in. awans do mistrzostw świata – powiedziała mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku.Dla znakomitej zawodniczki nie ulega wątpliwości, że w czasie łódzkich kwalifikacji wróci do teamu duch z czasów, gdy polska drużyna była najlepsza w Europie. – Potencjał powołanych do kadry zawodniczek jest ogromny. Stać ten zespół nie tylko na awans do mistrzostw świata, ale również na odniesienie w nich sukcesu. Na pewno na wysokości zadania staną wspaniali polscy kibice, którzy przyjdą dopingować biało-czerwoną reprezentację. Będę trzymała mocno kciuki za zwycięstwo Polski w łódzkim turnieju – powiedziała Dorota Świeniewicz.

Świeniewicz podkreśla, że już sama obecność w kadrze takich zawodniczek jak Małgorzata Glinka-Mogentale podnosi wartość drużyny narodowej. – Jest to szczególnie ważne dla młodych siatkarek. Na pewno dużo się nauczą. Będą miały kogo podpatrywać – powiedziała.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved