Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Weronika Fojucik: Każdy trening jest dla mnie ogromną lekcją

Weronika Fojucik: Każdy trening jest dla mnie ogromną lekcją

fot. Dariusz Stoński

Kontuzja Eweliny Janickiej spowodowała, że włodarze ekipy z Bydgoszczy zdecydowali się przesunąć do pierwszego zespołu siedemnastoletnią Weronikę Fojucik. - Obiecuję, że dam z siebie wszystko - powiedziała Strefie Siatkówki młoda środkowa.

W związku z kontuzją Eweliny Janickiej zostałaś przesunięta do pierwszego zespołu. Możesz chyba przyznać, że jest to dla ciebie spore wyróżnienie?

Weronika Fojucik:Muszę przyznać, że tak. Bardzo cieszę się, że pan prezes oraz cały sztab szkoleniowy obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem. Wiadomo, początki bywają trudne, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko. Jest to ogromna szansa, z której na pewno skorzystam.

Wiąże się to nie tylko z możliwością gry w ORLEN Lidze, ale także z trenowaniem z doświadczonymi koleżankami. Niewątpliwie może to być dla ciebie świetna lekcja na przyszłość.Każdy trening jest dla mnie ogromną lekcją i wynoszę z niego jak najwięcej. Dużym wyróżnieniem jest dla mnie to, że mogę trenować u boku takich zawodniczek. Na boisku, jak i poza nim są osobami godnymi do naśladowania.

Czy temu „przejściu” towarzyszy jakaś trema czy innego rodzaju stres?

Wiadomo, jak każda młoda zawodniczka wchodząca do pierwszego zespołu, czuję stres, chciałabym wypaść jak najlepiej i w jakiś sposób pomóc drużynie. Czuję ogromne wsparcie ze strony starszych i doświadczonych koleżanek, nie ukrywam, bardzo mi to pomaga, ponieważ wiem, że mogę na nie liczyć w każdej sprawie, na boisku, jak i poza nim.

Przy okazji chciałbym zapytać o turniej EEVZA i mistrzostwo, które udało wam się zdobyć. Jak możesz podsumować tę imprezę?

Myślę, że to dla nas bardzo udany turniej. Mogły się pokazać zawodniczki, które wcześniej nie miały szansy zagrać.

W trakcie krośnieńskiego turnieju otrzymałaś nagrodę indywidualną – niewątpliwie takie wyróżnienie bardzo mocno cieszy.

Oczywiście, że bardzo cieszy, ale również mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy.

Jaki cel stawiasz sobie na ten sezon?

W tym sezonie chcę zrobić jak największe postępy. Dla mnie ten sezon będzie jednym z najważniejszych w moim życiu, ponieważ oprócz rozgrywek w ORLEN Lidze moim głównym zadaniem jest zdobycie medalu w mistrzostwach Polski juniorek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved