Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Nie ma już ekip z zerem na koncie

Liga brazylijska K: Nie ma już ekip z zerem na koncie

fot. archiwum

W 7. i 8. kolejce Superligi kobiet wiele spotkań zakończyło się w tie-breakach. Punktów nie zgubiły liderki z Molico/Nestlé Osasco, a ich najgroźniejszy rywal, Unilever, stracił oczko z Banana Boat. W dole tabeli pierwsze punkty zdobył Minas i Maranhão Vôlei.

Dziewiąta ekipa po 6 kolejkach Superligi kobiet, São Cristovão Saude/São Caetano, podejmowała u siebie przedostatni Maranhão Vôlei/Cemar. Podopieczne trenera Chicão w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktów i w konfrontacji z São Cristovão nie przełamały złej passy. Najbliżej wygranej przyjezdne były w pierwszej odsłonie, kiedy to uległy 20:22. O wygranej gospodyń zadecydowała zdecydowanie lepsza skuteczność ataku, którym São Cristovão zdobył 37 punktów, a rywalki 26. Wyróżniającą się postacią była siatkarka gospodyń, Thaisinha.

São Cristovão Saude/São Caetano – Maranhão Vôlei/Cemar 3:0
(22:20, 21:9, 21:18)

Składy zespołów:
Saude: Sabrina (8), Silvana (7), Thaisinha (13), Flavia (4), Diana (3), Roberta, Nine (libero) oraz Mara (4), Paula (3) i Carol
Cemar: Ed (2), Liz (3), Lorena (6), Fran (5), Dani Suco (4), Yael (4), Alice Dias (libero) oraz Nikolle (7), Adri (3) i ThaynaMający na swoim koncie jedynie 3 oczka Rio do Sul/Equibrasil mierzył się w 7. rundzie spotkań z zajmującym jedną lokatę wyżej zespołem Uniara/AFAV. Siatkarki prowadzone przez Rogerio Portelę przegrały pierwszego seta, ale później podniosły się z kolan i doprowadziły do remisu. To było jednak maksimum, jakie ze swojej ekipy tego dnia mógł wycisnąć Portela. W kolejnych dwóch setach przyjezdne bardzo dobrze zagrały blokiem, a w ataku świetnie radziła sobie zdobywczyni 20 oczek w całym meczu, Angelica. Choć siatkarki Equibrasil walczyły jak lwice, to jednak nie udało im się doprowadzić do tie-breaka i ich strata do Uniary zwiększyła się z 2 do 5 punktów.

Rio do Sul/Equibrasil – Uniara/AFAV 1:3
(17:21, 21:14, 20:22, 18:21)

Składy zespołów:
Equibrasil: Priscila (6), Vanessa (14), Paula Barros (5), Natiele (15), Carla (5), Jacque (1), Andressa (libero) oraz Cica (2) i Jordane (1)
Uniara: Angelica (20), Naiara (10), Sol (11), Paula (8), Marcinha (7), Ana (2), Tica (libero) oraz Tome (2)

Niespodzianką nie zakończył się także mecz Minas Tenis Clube, który wciąż pozostaje jedyną ekipą bez wygranego seta. Tym razem podopieczne trenera Queirogi musiały uznać wyższość ekipy Brasilia Vôlei. Gospodynie w żadnej z partii nie odstawały od rywalek wyraźnie, jednak w końcówkach więcej spokoju zachowały przyjezdne i to one rozstrzygały sety na swoją korzyść. Atutem Minas była zagrywka, którą Alaina i jej koleżanki punktowały pięciokrotnie przy dwóch oczkach rywalek w tym elemencie. Decydująca dla losów meczu była postawa Pauli Pequeno i Elisangeli, które w kluczowych momentach brały odpowiedzialność na swoje barki i zdobywały punkty atakiem.

Minas Tenis Clube – Brasilia Vôlei 0:3
(18:21, 16:21, 19:21)

Składy zespołów:
Minas: Alaina (9), Carla (10), Lynda (4), Giovana (1), Raquel (1), Fernanda, Arlene (libero) oraz Maiara (7), Sthefanie (5), Lais (1) i Marcella
Brasilia: Paula Pequeno (12), Scott (6), Elisangela (14), Vivi Goes (5), Erika Coimbra (5), Camilla (3), Vere (libero) oraz Eli (1), Fernanda i Flavinha

Wiceliderki, Unilever Rio do Janeiro, w 7. kolejce mierzyły się na wyjeździe z E.C. Pinheiros. Gospodynie w poprzedniej rundzie spotkań przegrały z Molico/Nestlé Osasco 0:3 i teraz czekał je drugi bardzo trudny pojedynek. W premierowej partii zawodniczki Wagão zagrały bez kompleksów i zwyciężyły 21:19. W drugim secie rozdrażnione przyjezdne wygrały do 16, a od trzeciej odsłony w hali Pinheiros rozpoczęło się prawdziwe siatkarskie widowisko. Pomimo aż 7 punktowych bloków Pinheiros przyjezdne wygrały 24:22, natomiast w czwartym secie decydujące znaczenie miały dwa asy serwisowe wracającej po kontuzji środkowej Juciely. Wynik 26:24 dla Unileveru pokazuje jak niezwykle zacięte było to spotkanie, a o wygranej decydowały niuanse.

E.C. Pinheiros – Unilever Rio de Janeiro 1:3
(21:19, 16:21, 22:24, 24:26)

Składy zespołów:
Pinheiros: Samara (13), Vivian (11), Andreia (21), Ellen (5), Lara (5), Macris (3), Leia (libero) oraz Glau (9) i Ananda
Unilever: Pavan (19), Mihailović (16), Juciely (15), Gabi (11), Carol (8), Fofão (3), Fabi (libero) oraz Bruna (2), Amanda i Roberta

Kolejne pewne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały aktualne wicemistrzynie Brazylii, Molico/Nestlé Osasco. Podopieczne Luizomara de Moury tym razem udały się do Praii, by zmierzyć się z tamtejszym Banana Boatem. Przyjezdne dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a na szczególne słowa pochwały zasługuje blok, którym co najmniej raz zapunktowała każda siatkarka Molico oprócz Fabioli. Po raz kolejny liderką ekipy z Osasco była doświadczona Sheilla Castro, który zakończyła mecz z dorobkiem 17 punktów.

Banana Boat/Praia Clube – Molico/Nestlé Osasco 0:3
(16:21, 15:21, 18:21)

Składy zespołów:
Banana Boat: Monique Pavão (9), Aline (4), Mayhara (9), Glass (3), Michelle Pavão (1), Ju (1), Tassia (libero) oraz Herrera (3), Camila (2) i Isabela
Molico: Adenizia (11), Thaisa Menezes (10), Sheilla Castro (17), Bosetti C. (6), Fabiola (2), Malagurski, Camila Brait (libero) oraz Gabi (4)

W najciekawszym pojedynku tej kolejki Sesi-SP São Paulo podejmował u siebie trzeci Vôlei Amil Campinas. W niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu górą okazały się podopieczne Jose Roberto Gumarãesa, które zwyciężyły 15:12 w tie-breaku. Obie drużyny fantastycznie prezentowały się w bloku – tym elementem Sesi-SP i Amil zdobyły po 17 oczek. W szeregach Sesi sześć punktów blokiem zdobyła Bia, natomiast liderką po stronie teamu z Campinas była Natalia Pereira (5). W drużynie dowodzonej przez trenera Talmo zdobywanie punktów rozłożyło się na kilka zawodniczek, natomiast w Amilu niekwestionowaną liderką była Tandara Caixeta, która zdobyła aż 27 punktów. – W tym roku poziom Superligi jest naprawdę wysoki i w każdym meczu trzeba być niezwykle skoncentrowanym. Mój zespół przegrał w detalach, bo tak można powiedzieć o porażce w tie-breaku. Straciłyśmy kilka oczek na początku i były to akcje, które nie powinny nam się przytrafić – skomentowała libero Sesi-SP, Suelen.

Sesi-SP São Paulo – Vôlei Amil Campinas 2:3
(23:25, 21:12, 19:21, 21:17, 12:15)

Składy zespołów:
Sesi-SP: Bia (13), Fabiana (12), Ivna (17), Suelle (10), Priscila Daroit (6), Dani Lins (6), Suelen (libero) oraz Mari Cassemiro (7), Dayse (2) i Carol Albuquerque
Amil: Richards (8), Natalia Pereira (16), Tandara Caixeta (27), Carol Gattaz (7), Walewska (6), Claudia (5), Michelle (libero) oraz Ju Nogueira (1), Rosamaria (1), Priscila Heldes i Teny

Nie mniej emocji było w innej części São Paulo, a mianowicie w Barueri. Miejscowy zespół, okupujący piątą lokatę, podejmował w swojej hali niżej notowany São Bernardo Vôlei. Faworytki prowadzone przez Maurcio Thomasa wygrały pierwszą partię 21:18, ale w dwóch kolejnych to przyjezdne były lepsze. Do wyrównania stanu meczu w ogromnym stopniu przysłużyła się Renatinha, która w całym meczu zapunktowała aż 20 razy. W tie-breaku, pomimo aż sześciu błędów własnych przyjezdnych, siatkarki Barueri nie były w stanie zwyciężyć i po walce na przewagi lepsza okazała się Jessica i jej koleżanki.

Barueri São Paulo – São Bernardo Volei 2:3
(21:18, 16:21, 22:24, 21:14, 16:18)

Składy zespołów:
Barueri: Bruna (14), Renatinha (20), Renata (12), Fe (12), Fernandinha (5), Duda (4), Bel (libero) oraz Thais (7), J. Suelen i Bruninha
São Bernardo: Elis (15), Jessica (17), Mari Helen (12), Giovanna (9), Dani Vieira (8), Katia (1), Killara (libero) oraz Soninha (7), Samera i Fernanda (libero)

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki i tabela Superligi kobiet


Liderujące siatkarki Molico/Nestlé Osasco w meczu 8. kolejki Superligi kobiet mierzyły się z okupującym szóste miejsce teamem Sesi-SP São Paulo. Murowanym faworytem były oczywiście podopieczne Luizomara de Moury i jak pokazało spotkanie, doskonale wywiązały się z tej roli. Fabiola jak zwykle prowadziła bardzo urozmaiconą grę, więc każda z jej koleżanek miała okazję zapunktować. Dobra dyspozycja Priscili Daroit i Ivny Marry nie pozwoliła jednak Molico na szybką wygraną. To głównie ze strony tych dwóch zawodniczek Sesi-SP wicemistrzynie Brazylii uległy w trzeciej odsłonie. Sprzymierzeńcem gości z São Paulo był także blok, którym zdobyły aż 18 oczek, jednakże potęga ataku Sheilli Castro i jej partnerek była zbyt duża, by przyjezdne mogły urwać Molico chociaż punkt.

Molico/Nestlé Osasco – Sesi-SP São Paulo 3:1
(21:18, 21:19, 15:21, 21:16)

Składy zespołów:
Molico: Malagurski (10), Adenizia (10), Thaisa Menezes (14), Sheilla Castro (12), Fabiola (1), Bosetti C. (7), Camila Brait (libero) oraz Ana Gosling, Gabi Souza (2) i Juliana (4)
Sesi-SP: Fabiana (9), Dani Lins (2), Barbara (9), Priscila Daroit (14), Mariana (7), Ivna (14), Suelen (libero) oraz Alessandra, Albuquerque i Dayse (1)

W kolejnym starciu dwóch mocnych ekip, a mianowicie Unileveru Rio de Janeiro oraz Banana Boat/Praia Clube, emocji nie zabrakło. Po dwóch przegranych partiach mistrzynie Brazylii wróciły do gry i doprowadziły do tie-breaka. Momentem przełomowym w tym meczu była decyzja Bernardo Rezende o zdjęciu z boiska swoich największych gwiazd, a mianowicie Sary Pavan i Gabrieli Bragi. W ich miejsce na placu gry pojawiły się: Bruna i Regiane, które kończyły akcje w najważniejszych momentach pojedynku. Liderką zespołu stała się Brankica Mihailović, która w tym meczu zdobyła 17 oczek. To właśnie dzięki skuteczności przyjmującej Unileveru ekipa z Rio de Janeiro wygrała 15:11 w piątej odsłonie i zgarnęła dwa oczka.

Unilever Rio de Janeiro – Banana Boat/Praia Clube 3:2
(17:21, 16:21, 21:19, 21:18, 15:11)

Składy zespołów:
Unilever: Gabi Braga (2), Pavan (2), Juciely (9), Helia Souza (1), Mihailović (17), Ana Silva (6), Fabi (libero) oraz Regiane (12), Amanda, Bruna (8), Valeskinha (3) i Roberta (1)
Banana Boat: Natalia Martins (9), Juliana (2), Mayhara (12), Alvarez (16), Monique Pavão (13), Michele Pavão (7), Tassia (libero) oraz Camila i Isabela (1)

Pierwsze sety i pierwszy punkt na swoje konto zapisały wreszcie zawodniczki Minas Tenis Clube. Czerwona latarnia damskiej Superligi udała się do hali Uniary/AFAV i wyjazd ten okazał się dla siatkarek trenera Marco Queirogi przełomowy. Gospodynie wygrały pierwszą i trzecią odsłonę, a w czwartej miały okazję na zakończenie pojedynku, jednak świetna obrona i wielkie zaangażowanie siatkarek z północy Brazylii pozwoliły im odwrócić losy seta i wygrać 22:20. W tie-breaku lepsze były już zawodniczki Uniary, które zwyciężyły 15:12. Po raz pierwszy w tym sezonie Minas nie odstawał od rywalek w żadnym z siatkarskich elementów. Póki co nie starczyło to do wygrania meczu, jednak jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami Minas Tenis Clube.

Uniara/AFAV – Minas Tenis Clube 3:2
(21:18, 9:21, 21:19, 20:22, 15:12)

Składy zespołów:
Uniara: Marcia (13), Solange (9), Ana Paula (2), Angelica (13), Naiara (9), Paula Souza (3), Elaine (libero) oraz Yslany, Tome (16), Heloiza (3) i Ariele
Minas: Carla (13), Gasparini (1), Alana (13), Fernanda (1), Dullius (8), Lynda (12), Arlene (libero) oraz Maiara (9), Sthefanie (10) i Marcella

W pojedynku na dole tabeli przedostatni Maranhão Vôlei/Cemar mierzył się z trzecim od końca Rio do Sul/Equibrasil. Pozycje obu ekip świadczą, że są to drużyny o podobnym potencjale i to spotkanie potwierdziło te opinie. Po wyrównanym pierwszym secie oba zespoły wygrywały kolejne partie naprzemiennie i w żadnej nie było już tyle walki co w premierowej odsłonie. Ostatecznie lepsze okazały się gospodynie, w których szeregach wybijającą się postacią była Elizabeth Hintemann, zdobywczyni 22 punktów. Po raz kolejny duża ilość błędów własnych nie zadecydowała o porażce, a wręcz przeciwnie – ekipa zwycięska popełniła dziewięć błędów więcej od Equibrasil. Dla Maranhão Vôlei/Cemar były to pierwsze ligowe punkty i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Maranhão Vôlei/Cemar – Rio do Sul/Equibrasil 3:2
(23:21, 11:21, 21:16, 9:21, 15:9)

Składy zespołów:
Cemar: Nikolle (8), Joaquim (10), Elizabeth (22), Oliveira (3), Jessica (9), Yael (8), Alice (libero) oraz Anny, Amanda, Franciele i Thayna
Equibrasil: Carla (9), Natiele (16), Cecillia (12), Vanessa, Paula Barros (7), Jordane (3), Andressa (libero) oraz Sousa, Marcia (1), Arianne (3), Fernanda i Priscila Jesus (9)

Dużo mniej emocji i walki było w starciu São Bernardo Volei z São Cristovão Saude/São Caetano. Przyjezdne prowadzone przez Hairtona Oliveirę od pierwszego gwizdka sędziego rzuciły się na rywalki, które nie potrafiły znaleźć żadnej recepty na ominięcie bloku gości. São Cristovão Saude/São Caetano w bloku zapunktował aż 16 razy przy jedynie 4 punktach gospodyń. Bardzo dobrze na siatce zagrała Mara Leao, która zdobyła 4 punkty, zatrzymując ataki przeciwniczek i dołożyła jeszcze tyle samo oczek w ataku. Dzięki tej wygranej São Cristovão Saude/São Caetano odskoczyło od São Bernardo i ma już 4 oczka przewagi.

São Bernardo Volei – São Cristovão Saude/São Caetano 0:3
(13:21, 18:21, 11:21)

Składy zespołów:
São Bernardo: Elis (7), Mari (5), Katia, Jessica (4), Giovanna (3), Daniela (10), Killara (libero) oraz Samera (1), Mariana (3), Sabrina, Sonia (1) i Fernanda Silva (libero)
São Cristovão: Thais (10), Mara (8), Sabrina Floriano (6), Silvana (13), Diana (2), Flavia (7), Ana Larroza (libero) oraz Carolina (3) i Ana Paula (2)

Trzeci w tabeli Vôlei Amil Campinas po wygranej 3:2 nad Sesi-SP miał za zadanie rozprawić się z innym teamem z São Paulo, a mianowicie Barueri. Siatkarki Ze Roberto, poza pierwszym setem, wywiązały się ze swojego zadania doskonale. Po porażce do 19 Caroline Gattaz i jej koleżanki wreszcie weszły w mecz i zaczęły pokazywać na co je stać. W efekcie przyjezdne nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki. Różnica klas między Amilem i Barueri widoczna była w ataku (45 do 30 dla Amilu) oraz bloku (17 do 4 dla Amilu). Świetną dyspozycję w bloku potwierdziła po raz kolejny Rosamaria, natomiast na siatce nie do powstrzymania były Tandara Caixeta oraz Kristin Richards.

Vôlei Amil Campinas – Barueri São Paulo 3:1
(19:21, 21:12, 21:10, 21:13)

Składy zespołów:
Amil: Walewska (8), Gattaz (12), Claudia (1), Richards (15), Rosamaria (11), Tandara Caixeta (16), Stephany (libero) oraz Priscila, Juliana (1), Rosane i Michele (libero)
Barueri: Fernanda Ferreira (1), Fernanda Silva (7), Renata (4), Bruna (3), Renatinha (14), Sonaly (9), Tavares (libero) oraz Juma (1), Jessica, Eduarda (1) i Thais

Następnym tie-breakiem zakończył się pojedynek Brasilii Vôlei z E.C. Pinheiros. Gra obu ekip w przekroju całego meczu była strasznie nieustabilizowana, w związku z czym każdy set przynosił zwycięstwo innej ekipy. Po raz kolejny nie zawiodły najbardziej doświadczone zawodniczki w szeregach zespołu ze stolicy Brazylii: Erika Coimbra, Danielle Scott i Paula Pequeno. Wszystkie zakończyły mecz z dorobkiem powyżej 10 oczek i właśnie to rozłożenie ciężaru na ich barki pomogło w osiągnięciu sukcesu. W Pinheiros zdecydowaną liderką była Andreia Laurence, która na swoim koncie zapisała 21 punktów. Skromne wsparcie o Vivian i Samary nie było w stanie zapewnić przyjezdnym wygranej.

Brasilia Vôlei – E.C. Pinheiros 3:2
(20:22, 21:14, 13:21, 21:17, 15:10)

Składy zespołów:
Brasilia: Erika (12), Elisangela (12), Paula Pequeno (17), Viviane Araujo (7), Camila (1), Scott (13), Veridiana (libero) oraz Patricica, Paulino (7), Faria (libero), Juliana i Flavia
Pinheiros: Lara (9), Ellen (2), Macris (2), Samara (12), Vivian (12), Andreia (21), Lela (libero) oraz Ananda (1), Aline i Glauciele (5)

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki i tabela Superligi kobiet

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved