Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Jaszewska wróciła na boisko i znów zagrała w ŁKS-ie Łódź

Katarzyna Jaszewska wróciła na boisko i znów zagrała w ŁKS-ie Łódź

fot. archiwum

- Zrobiło mi się gorąco, gdy zobaczyłam koszulkę ze swoim nazwiskiem i emblematem ŁKS-u. Wydawało mi się, że ostatnie 15 lat właśnie się cofnęło... - mówi Katarzyna Jaszewska, która po kontuzji wróciła na parkiet i znów zagrała w barwach ŁKS-u Łódź.

Katarzyna Jaszewska przez lata znana była pod swoim panieńskim nazwiskiem – Sielicka. Karierę siatkarską rozpoczynała w Łódzkim Klubie Sportowym, skąd w wieku 17 lat przeniosła się do Węgrowa. Potem grała na parkietach ekstraklasy w Calisii/Winiarach Kalisz, BKS-ie Bielsko-Biała, Budowlanych Łódź oraz Impel Gwardii Wrocław. W 2011 roku zagrała w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy, w których Polki pod wodzą trenera Alojzego Świderka zajęły 5. miejsce. Reprezentowała też nasz kraj na uniwersjadzie w 2005 roku, kiedy to zdobyła wraz z drużyną srebrny medal. Ma na swoim koncie złoty i srebrny medal mistrzostw Polski z Winiarami Kalisz, a także trzy brązowe medale MP i Puchar Polski. W zeszłym roku jej karierę przerwała kontuzja, ale w minioną sobotę Katarzyna Jaszewska powróciła na boisko. Zagrała w barwach klubu, którego jest wychowanką i wraz z koleżankami z ŁKS-u Łódź pokonała 3:0 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w meczu na szczycie gr. 3 II ligi kobiet.

Pamiętasz swoje początki w Łódzkim Klubie Sportowym?

Katarzyna Jaszewska: Bardzo dobrze pamiętam trenera Zbigniewa Zduna, awansowałyśmy wtedy do II ligi i to był wielki sukces. Nie zagrałam jednak w ŁKS-ie w II lidze, bo właśnie wtedy przeszłam już do innego zespołu. Z tym klubem kojarzą mi się same dobre rzeczy, wiadomo, młodość jest piękna.Potem był Węgrów, Calisia Kalisz, BKS Bielsko-Biała, Budowlani Łódź i Impel Wrocław. Mecze w ekstraklasie, reprezentacji Polski. Po kontuzji i powrocie do Łodzi znów przyszłaś… na trening ŁKS-u. Ciągnęło cię mocno na boisko?

Nie ukrywałam, że nie miałam przez ponad rok styczności z piłką, więc ciężko mówić, że od razu ciągnęło mnie do gry. Chciałam zacząć się ruszać i trenować. Znów zaczęło mi to sprawiać ogromną frajdę. Chciałbym pomóc temu zespołowi, pomóc koleżankom, z którymi trenuję. Moje doświadczenie może się przydać, mogę doradzić w cięższych sytuacjach. Uważam, że w ŁKS-ie jest bardzo fajna ekipa zgranych dziewczyn i wszystko przed tym zespołem. Myślę, że awans jest jak najbardziej realny, szczególnie po tym, co widziałam na treningach.

II liga to trochę inny poziom niż ekstraklasa. Ciężko jest się przestawić?

Podchodzę do tego z dużym dystansem. Po prostu staram się wykonywać swoje zadania jak najlepiej – dograć bezbłędnie piłkę, jak najlepiej zaatakować, dobrze zagrywać. Przez tyle lat grania wszedł mi już w krew taki profesjonalizm i nie zamierzam tu tego stracić i zmieniać swojego podejścia. Zdecydowałam się na granie tutaj, by samemu się wzmocnić po tej ciężkiej kontuzji, ale także po to, by pomóc klubowi, z którym zaczynałam swoją siatkarską przygodę. Emocjonalnie jestem mocno związana z ŁKS-em Łódź.

Gdy w sobotę wchodziłaś na boisko w pierwszym secie po takiej przerwie, serce zabiło trochę mocniej?

Chyba nie, bo trener przygotowywał mnie do tej sytuacji już na treningach. Wiedziałam, że będę wchodziła na przyjęcie zagrywki w każdym z setów, więc byłam na to przygotowana. Cieszę się, że mogłam pomóc zespołowi w odniesieniu wygranej. Wiadomo, że czasem może coś nie wyjść, ale staram się, by wszystko wychodziło jak najlepiej.

Przeciwniczki w całym meczu posłały na ciebie tylko pięć piłek w całym meczu, wyraźnie cię omijając. Nazwisko robi swoje?

Ciężko mi powiedzieć, nie zastanawiałam się nad tym. Wydawało mi się, że tych piłek było nawet więcej. To, co będzie dalej, zależy przede wszystkim od trenera. Ja, przychodząc na treningi, staram się wykonywać wszystkie jego polecenia, a gdy trener oceni, że będę przydatna, wówczas będę na boisku i będę grała najlepiej, jak potrafię.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved