Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Rybaczewski: Musimy wyciągnąć wnioski

Anna Rybaczewski: Musimy wyciągnąć wnioski

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Myślę, że cała drużyna odczuwa pewną frustrację, bo ten mecz był do wygrania - powiedziała po spotkaniu z Taruronem MKS Dąbrowa Górnicza przyjmująca Siódemki SK banku Legionovii, Anna Rybaczewski. - Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu.

Jak może pani ocenić to spotkanie? Dlaczego ostatecznie to wy zeszłyście z boiska bez punktów?

Anna Rybaczewski:Myślę, że cała drużyna odczuwa pewną frustrację, bo ten mecz był do wygrania, a jeśli nie do wygrania, to mogłyśmy chociaż zdobyć jeden punkt. W trzeciej partii mocno walczyłyśmy, miałyśmy kilka piłek setowych, a mimo to nie dałyśmy rady tego zakończyć. Wydaje mi się, że to na nas bardzo wpłynęło i w czwartym secie dąbrowiankom poszło już dużo łatwiej.

Czyli uważa pani, że na wynik meczu decydujący wpływ miała końcówka trzeciej partii?Na początku czwartego seta starałyśmy się utrzymać korzystny wynik. W pewnym momencie dąbrowianki odskoczyły nam na kilka punktów i tę stratę już trudno było nam odrobić.

Od początku niemal każdego z setów prowadziłyście kilkoma punktami, a później przeciwniczki niwelowały te przewagi. Dlaczego nie udało się utrzymać dąbrowianek na dystans do końca każdej z partii?

Trudno jest mi powiedzieć tak od razu po meczu. Musiałabym najpierw obejrzeć to spotkanie. Nie mogłyśmy skończyć kolejnych akcji. Miałyśmy w górze nawet kilka piłek setowych i z nich też nie udawało nam się zdobyć ostatniego punktu. Wtedy myśli się tylko o tym, by zakończyć tę kolejną akcję. Po tak przegranym secie robi się nam bardzo przykro. Walczyłyśmy, walczyłyśmy, a mimo to dąbrowianki wygrały tego seta.

Pierwszy raz spotkałyście się z zespołem z Dąbrowy Górniczej na początku sezonu i wtedy wasza gra pozostawiała wiele do życzenia. Teraz nawiązywałyście z nimi równą walkę. Co się zmieniło od tamtej pory?

Mecz z drużyną z Dąbrowy Górniczej był naszym pierwszym meczem w tym sezonie. Od tamtej pory zdążyłyśmy zagrać wiele meczów. Myślę, że drużyna się zgrała. Byłoby tragedią, gdybyśmy grały teraz gorzej niż na początku sezonu.

Za tydzień będziecie miały szansę na kolejny rewanż. Tym razem po drugiej stronie siatki zobaczymy drużynę z Muszyny. Myślałyście już o tej rywalizacji?

Na razie jeszcze nie zdążyłyśmy pomyśleć o tym spotkaniu, ale wiemy, że musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu i przenieść je na kolejne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved