Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Włosi organizatorami Final Six przyszłorocznej Ligi Światowej

Włosi organizatorami Final Six przyszłorocznej Ligi Światowej

fot. archiwum

Przed tygodniem informowaliśmy o zasadach przyszłorocznego turnieju Ligi Światowej, a także o podziale na grupy. Teraz wiadomo już, w jakim kraju sześć zespołów powalczy o triumf w "Światówce" - po roku przerwy finały powróciły do Europy.

Po tym, jak w 2011 roku Final Six odbywało się w Gdańsku, a rok później w Sofii, postanowiono, że kolejny turniej finałowy zostanie zorganizowany w Argentynie, w Mar del Plata. O organizację przyszłorocznej rundy finałowej Ligi Światowej zaś rywalizowały dwa kraje: Iran oraz Włochy. Decydenci Światowej Federacji Piłki Siatkowej postanowili jednak, iż finały tych elitarnych rozgrywek ponownie zostaną rozegrane w Europie, tym razem właśnie we Włoszech. Nieznane jest jednak jeszcze miasto-gospodarz, wiadomo jedynie, iż zostanie wybrane spośród trójki: Rzym, Bolonia, Pesaro.

Tym samym po dziesięciu latach przerwy Włosi ponownie zorganizują Final Six w swojej ojczyźnie. Ostatni raz mieli do tego okazję w 2004 roku, kiedy finały odbyły się w Rzymie. Wcześniej jeszcze trzykrotnie pełnili rolę gospodarza turnieju: w 1991, 1992 i 1998 roku.

*Więcej na volleyball.itźródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved