Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: O to właśnie nam chodziło

Robert Prygiel: O to właśnie nam chodziło

fot. archiwum

- Słusznie przegraliśmy - stwierdził po meczu z Czarnymi Radom kapitan olsztyńskich akademików, Maciej Dobrowolski. Bartłomiej Neroj zaś nie ukrywał radości z wygranej. - Sprawiliśmy sobie wspaniały prezent mikołajkowy - skwitował.

W ramach 9. kolejki PlusLigi olsztynianie, którzy fenomenalnie otworzyli sezon, podejmowali inną sensację rozgrywek – ekipę Czarnych Radom. Przed tym spotkaniem wszystko wskazywało na to, iż kibice będą świadkami ciekawego i zaciętego widowiska, jak na starcie dwóch równorzędnych rywali przystało. I owszem, w pierwszej i trzeciej partii oba zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt, lecz w dwóch pozostałych to radomianie w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Podkreślił to także kapitan olsztynian, gratulując zwycięstwa rywalom. – Czarni potrafili wykorzystać swoje atuty, czyli przewagę wzrostu przy siatce – mówił Maciej Dobrowolski. – My nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić i słusznie przegraliśmy. Nie mieliśmy argumentów do wygrania tego spotkania.

Co prawda w przekroju całego spotkania to Czarni popełnili więcej błędów własnych, lecz wynikały one z ryzyka, które przyniosło zasłużony efekt. Gracze tegorocznego beniaminka dużo lepiej od przeciwników radzili sobie w zagrywce, co przekładało się na ich lepszą postawę w bloku czy w ataku. – Wiedzieliśmy, że rywale mają dobry blok i wykorzystali swoje atuty – stwierdził trener AZS-u Olsztyn, Krzysztof Stelmach. Szkoleniowiec pochwalił też rywali za dobrą skuteczność w zagrywce, ganiąc równocześnie swoich podopiecznych za dyspozycję w tym elemencie. – Martwi mnie bardzo słaba zagrywka mojego zespołu. Kiedyś był to nasz atut, nie wiem, dlaczego teraz jest inaczej – zakończył.

W zgoła innym nastroju był kapitan Cerrad Czarnych Radom, który cieszył się z wygranej swojego teamu. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Sprawiliśmy sobie wspaniały prezent mikołajkowy – mówił Bartłomiej Neroj. Zadowolony on może być również z tego, że mimo iż początkowo akademicy dotrzymywali kroku jego ekipie, to z czasem Czarni przejęli inicjatywę. – Trochę nerwowo weszliśmy w ten mecz w pierwszym secie. Później już było tylko lepiej. Co prawda zdrzemnęliśmy się w trzecim secie, ale w czwartym wróciliśmy na dobre tory.Radości nie ukrywał również Robert Prygiel, podkreślając, iż jego zawodnicy potrafią znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. – Cieszę się, że po przegranym trzecim secie potrafiliśmy wrócić do gry – mówił, nie szczędząc pochwał swym graczom. – Graliśmy bardzo dobrze w zagrywce, podejmowaliśmy ryzyko i to się opłaciło – tłumaczył, dodając, iż taka właśnie była taktyka: odrzucić rywali od siatki, by nie mogli grać kombinacyjnie. – O to właśnie nam chodziło.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved