Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Luca Vettori: Copra to najsilniejszy zespół, w jakim mógłbym grać

Luca Vettori: Copra to najsilniejszy zespół, w jakim mógłbym grać

fot. Maria Giulia Tolotti

Młody Luca Vettori przebojem wdarł się do wyjściowego składu Copry Piacenza i Squadra Azzura. Talent atakującego docenili też włodarze Casy Modena, której nie wiedzie się najlepiej w rozgrywkach Serie A i chcą go pozyskać w szeregi zespołu.

Po świetnych meczach półfinałowych przeciwko Lube Bance Marche Macerata, kiedy to Luca Vettori zapewnił sukces Coprze Elior Piacenza, docenił go również Mauro Berruto, powołując do Squadra Azzurra. W spotkaniu o trzecie miejsce Ligi Światowej z reprezentacją Bułgarii dwudziestodwuletni atakujący był jedną z najjaśniejszych postaci wśród Włochów i w dużej mierze dzięki niemu to Azzurri cieszyli się z brązowych krążków. Kilka tygodni później, podczas mistrzostw Europy, Vettori zastąpił w ataku niesamowitego Ivana Zaytseva, a Luca Monti zdecydował, iż jeden z najlepszych atakujących na świecie, Alessandro Fei, powróci do swej pierwotnej pozycji i zagra na środku po to, by jego młodszy kolega mógł grać. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że tak mi zaufano. Cóż mogę więcej zrobić, dodać? Bardzo dziękuję też Ivanowi, bo przez ten czas mocno mnie wspierał i bardzo mi pomógł. Naprawdę, jestem bardzo szczęśliwy – mówił wówczas Luca Vettori.

Teraz jego talent został doceniony również przez decydentów Casy Modena, a Andrea Sartoretti, który zastąpił na stołku dyrektora sportowego Bruno Da Re, zażyczył sobie, by Vettori wzmocnił szeregi gialloblu. Wszystko dlatego, iż podopieczni Angelo Lorenzettiego na początku rozgrywek radzą sobie poniżej oczekiwań. Wiele jednak wskazywało, iż jedynie na zainteresowaniu tutaj się skończy. Włodarze z Modeny przedłużyli bowiem kontrakt z Lorenzettim na kolejne trzy lata i nie wydaje się, by ten pozwolił odejść Zbigniewowi Bartmanowi i Lukasowi Kampie, których sam ściągał do Modeny. Zresztą prezes Copry, Guido Molinaroli, mimo iż team z Piacenzy potrzebuje zastrzyku gotówki, także nie zamierza pozwolić odejść atakującemu Squadra Azzurra i zażyczył sobie za niego absurdalnie wysoką kwotę, na którą nikogo nie stać. Wszystko zatem wskazuje na to, iż Zbigniew Bartman i Lukas Kampa mogą być spokojni o swoją przyszłość w Casie Modena. Również Vettori podkreślił, że informacje o jego odejściu z teamu wicemistrzów Włoch są jedynie plotkami. – To zbyt wiele plotek. Copra Piacenza jest najsilniejszym zespołem, w jakim mógłbym grać, i ja sam bardzo chcę tu zostać.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved