Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Gliwicki AZS zbyt mocny dla Zorzy Wodzisław Śląski

II liga K: Gliwicki AZS zbyt mocny dla Zorzy Wodzisław Śląski

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice w sobotę mierzyły się z Zorzą Wodzisław Śląski. Ekipa trenera Czapli pewnie wygrała z niżej notowanym rywalem i wskoczyła na drugie miejsce w grupie 2. Gliwiczanki tracą jedno oczko do liderek z SMS-u Opole.

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice bardzo dobrze weszły w mecz z Zorzą Wodzisław Śląski. Uzyskana przez gospodynie przewaga 3:0 w dalszej części gry była przez nie stopniowo powiększana, aż osiągnęła nawet sześć oczek (10:4). Przyjezdne zdobyły się na zryw i odrobiły część strat (7:10), jednak chwilę później na tablicy wyników znów dużą ilością punktów prowadził AZS (13:9, 17:11). Gościom ewidentnie brakowało siły w ataku i to był główny powód ich słabego występu w tej partii. Decydującą piłkę premierowej odsłony w boisko skierowała wprowadzona na plac gry kilka akcji wcześniej Patrycja Flakus (25:13).

Seta numer dwa punktową akcją otworzyły wodzisławianki, ale później wszystko wróciło do stanu z poprzedniej partii. AZS szybko zbudował przewagę (4:2, 10:7) i spokojnie prowadził grę. Sylwia Pastuszko i jej koleżanki „przysnęły” na kilka piłek i dały się dogonić (11:12), ale ich kryzys nie trwał długo. W końcówce po raz kolejny w szeregach Zorzy objawiła się niemoc w ataku i gliwiczanki błyskawicznie powiększyły różnicę z dwóch oczek (16:14) do siedmiu (22:15). Seta zakończył efektowny podwójny blok AZS-u.

W trzeciej partii trener Krzysztof Czapla zdecydował się dokonać roszady na pozycji libero, a mianowicie Olgę Samul zastąpiła Volha Pavlukovskaya. Po raz kolejny set przebiegał niemal identycznie jak poprzednie partie. W pierwszych piłkach gliwiczanki ostro nacisnęły przyjezdne i wypracowały pięć punktów przewagi (11:6), by później złapać lekki dołek i dać się dogonić (11:11). W tej części meczu z bardzo dobrej strony na boisku pokazała się Magdalena Prokop, która zdobyła kilka ważnych oczek dla Zorzy. Po przerwie na żądanie trenera Czapli jego podopieczne zaczęły grać lepiej i znowu odskoczyły od wodzisławianek (16:13). W końcówce zawodniczki Andrzeja Brzezinki próbowały jeszcze walczyć o przedłużenie tego meczu, jednak ich trud na nic się zdał. Dobrze grające gliwiczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zwyciężyły 25:20 i zarazem zainkasowały cenne trzy punkty w ligowej tabeli.KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Zorza Wodzisław Śląski 3:0
(25:13, 25:16, 25:20)

Składy zespołów:
KŚ AZS: Ponikowska, Pastuszko, Piasta, Pala, Kluza, Pawłowska, Samul (libero) oraz Lech, Flakus i Pavlukovskaya
Zorza: Wieliniec, Małek, Prokop, Szado, Wójcik, Hibner, Dusza (libero) oraz Ostrzołek, Marchewka i Szymańska

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela grupy 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved