Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne zwycięstwo i awans torunianek

I liga K: Cenne zwycięstwo i awans torunianek

fot. archiwum

W Toruniu doszło do pojedynku, w którym spotkały się czwarta i piąta drużyna zaplecza ekstraklasy siatkarek. Lepsze okazały się podopieczne Mariusza Soi, które dzięki zwycięstwu awansowały na 3. miejsce I ligi kobiet.

Pojedynek w Toruniu dla podopiecznych Marka Mierzwińskiego nie był łatwym zadaniem, bowiem sulechowianki, mimo dobrej formy, jaką prezentują w lidze, miały za sobą bardzo trudną podróż. – Zespół z Sulechowa z pewnością odczuł w nogach wyjazd na mecz do Torunia, bo przy trudnych warunkach atmosferycznych jechał do nas bodajże 12 godzin. Dziewczyny nie miały porannego rozruchu, dlatego bardzo im współczuję, tym bardziej że musiały się zmierzyć z moją, będącą w wysokiej dyspozycji drużyną – przyznał Mariusz Soja, trener Budowlanych Toruń. – Ta podróż z pewnością nie ułatwiła im grania i bardzo się cieszę, że my nie musieliśmy nigdzie jechać, gdyż grałoby nam się bardzo trudno – dodał trener torunianek.

W pierwszej partii miejscowe konsekwentnie narzucały swój styl gry, wygrywając 25:20. Po zmianie stron pojedynek się wyrównał, a rozstrzygnięcie seta toczyło się do ostatnich akcji. Więcej zimnej krwi zachowały sulechowianki, zwyciężając na przewagi 25:23. – Ta przegrana wynikała jedynie z naszego lekceważącego podejścia – przyznał Mariusz Soja. Spotkanie co prawda nie było łatwe, do tego dobry, solidny przeciwnik z górnej półki, ale mogliśmy tę partię wygrać – dodał trener Budowlanych. Trzecia i czwarta partia toczyły się już pod dyktando gospodyń, które gładko pokonały beniaminka z Sulechowa do 16 i do 15. – To była gra, jaką cały czas chcielibyśmy podtrzymywać. Zagrywka była kluczowa. Na to nałożył się dobry blok i gra z kontry. Bardzo się cieszę, że to wszystko udało się zrealizować – powiedział Soja.

Zwycięstwo z Zawiszą było piątym z rzędu wygranym spotkaniem torunianek. – Poza piątym zwycięstwem mam powody do zadowolenia jeszcze z jednego powodu. Mecz z zespołem z Sulechowa był piątym z rzędu spotkaniem, w którym trzymamy się z góry ustalonej taktyki. Widać, że ona dobrze funkcjonuje i oby było tak jak najdłużej – zakończył Mariusz Soja.TKS-T Budowlani Budlex Toruń – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:1
(25:20, 23:25, 25:16, 25:15)

Zobacz również:
Tabela oraz wyniki 9. kolejki I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved