Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: To zaczyna być naprawdę fajna drużyna

Sebastian Świderski: To zaczyna być naprawdę fajna drużyna

fot. Sabina Bąk

Mimo wielkich problemów w trakcie podróży siatkarze ZAKSY zagrali w Gdańsku bardzo dobre spotkanie. Choć Trefl wygrał w pierwszym secie, to goście zgarnęli komplet punktów. - Były one dla nas bardzo ważne po tym, co przeżyliśmy - przyznał Michał Ruciak.

Tragiczne warunki pogodowe sprawiły, że siatkarze z Kędzierzyna-Koźla na mecz do Gdańska jechali 27 godzin. – Cieszymy się z trzech punktów zdobytych w Gdańsku, bowiem były one dla nas bardzo ważne po tym, co przeżyliśmy – nie krył radości po meczu kapitan zespołu z Opolszczyzny, Michał Ruciak. Wytrwałość drużyny podkreślał również jej trener Sebastian Świderski.Przede wszystkim chciałbym wyrazić wielkie uznanie dla chłopaków za to, że podjęli walkę, że wyszli na boisko i chcieli grać. Przed meczem w szatni zapytałem się, czy któryś z chłopaków źle się czuje, czy ma problemy. Żaden nie powiedział mi, że nie chce grać – wszyscy chcieli. To zaczyna być naprawdę fajna drużyna, wielkie brawa dla nich. Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie za trzy punkty, bo na pewno jest to nam bardzo potrzebne przed środowym spotkaniem w Lidze Mistrzów – przyznał szkoleniowiec ZAKSY. Obie drużyny popełniały w tym pojedynku sporo błędów, jednak na korzyść drużyny gości przemawiała zagrywka i postawa w bloku, co pozwoliło przejąć inicjatywę w meczu.

W pierwszym secie to jednak gospodarze mocno przeważali na boisku – skuteczne ataki z kontry wypracowały przewagę Trefla, który wygrał partię premierową. W kolejnych uderzenia zza linii dziewiątego metra zrobiły różnicę na korzyść ZAKSY. – My zaczęliśmy bardzo dobrze i z wielkim animuszem. Niestety, im dalej w mecz, tym zespół z Kędzierzyna-Koźla wyciągał wnioski i mam wrażenie, że grał z każdą minutą i z każdą akcją coraz mądrzej i dlatego dzisiaj wygrał – chwalił rywali kapitan Lotosu Trefl Gdańsk, Grzegorz Łomacz.Dwa sety graliśmy jak równy z równym, ale od trzeciego seta to była już już pełna kontrola zespołu z Kędzierzyna-Koźla i jego zasłużone zwycięstwo – dodał szkoleniowiec miejscowych, Radosław Panas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved