Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Wrocławianki powalczą o przełamanie

ORLEN Liga: Wrocławianki powalczą o przełamanie

fot. archiwum

Po niespodziewanej porażce z Naftą Piła siatkarki Impelu Wrocław już w niedzielę rozegrają awansem mecz 12. kolejki ORLEN Ligi przeciwko Pałacowi Bydgoszcz. Czy faworytki spotkania po dwudniowej przerwie zdołają pokonać podopieczne Rafała Gąsiora?

Patrząc na obecną klasyfikację zespołów grających w najwyższej klasie rozgrywek kobiecych, zdecydowanie lepiej prezentują się podopieczne Tore Aleksandersena, które znajdują się na trzecim miejscu. Ich przeciwniczki zamykają tabelę z zaledwie trzema „oczkami” na koncie. Co ciekawe, komplet punktów zawodniczki z Bydgoszczy zdobyły w meczu przeciwko Nafcie Piła, piątkowym pogromczyniom wrocławianek. I chociaż ciężko dopatrywać się tu niepodważalnego argumentu przemawiającego na korzyść Pałacu, to jednak fakt ten stanowi dodatkowy smaczek zbliżającego się pojedynku.

Impel Wrocław, mimo niekwestionowanej roli faworyta, stoi przed trudnym zadaniem. Drużyna ta w dwóch ostatnich spotkaniach rozegrała dziesięć setów, w obu spotkaniach przegrywając w tie-breaku. Co prawda niewiele brakowało, a udałoby się im zatrzymać rozpędzoną maszynę do wygrywania – Chemika Police, jednak w spotkaniu z pilankami o mały włos nie doszło do sensacji – gospodynie prowadziły już 2:0 w setach. Trener Aleksandersen miał więc trudne zadanie, bowiem w ciągu dwóch dni musiał tak popracować nad swoim zespołem, aby przywrócić grę na właściwe tory.

W statystykach drużynowych Impel dominuje nad przeciwniczkami w każdym elemencie. Drużyna ta osiągnęła dotychczas 31% w przyjęciu, przy 26% rywalek. Blokiem wrocławianki zdobyły dotychczas 144 punkty, co daje średnio 3,6 bloku na seta, zaś gospodynie mogą pochwalić się jedynie 69 oczkami zdobytymi w dziewięciu meczach, czyli 2,2 zatrzymanych akcji przeciwniczek w jednej partii. Także zagrywka stanowi atut drużyny z Dolnego Śląska. Stosunek asów serwisowych wynosi 55:36, zaś błędów popełnianych w polu serwisowym to 76:78 – w obu przypadkach na korzyść przyjezdnych.Mimo ostatniego miejsca w tabeli w statystykach generalnych bardzo dobrze usytuowana jest Tamara Kaliszuk, która w kategorii „najlepiej punktująca” zajmuje drugie miejsce z 141 punktami na koncie. Ze świecą jednak szukać dla niej kompanki, bowiem kolejna bydgoska zawodniczka zajmuje dopiero 29. lokatę. Nie od dziś wiadomo, że jedna osoba meczu, a już tym bardziej meczów nie wygra, zatem oczywistym jest, że atakująca Pałacu potrzebować będzie wsparcia. Dzięki dobrej postawie dwudziestodwuletniej zawodniczki tylko w ataku jej zespół nie odstaje od przeciwniczek. Oba zespoły mają bowiem 35% w tym elemencie.

W spotkaniu pomiędzy Pałacem Bydgoszcz a Impelem Wrocław wskazanie faworyta nie sprawi nikomu większego problemu, jednak nie jest wykluczone, że bydgoszczanki pokuszą się o drugie zwycięstwo w sezonie. Z całą pewnością podopieczne Rafała Gąsiora zrobią wszystko, aby tego dokonać. Czy pozwolą im na to wrocławianki? Przekonamy się już w niedzielę o godz. 17:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved