Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: W Legionowie każdy będzie chciał coś udowodnić

ORLEN Liga: W Legionowie każdy będzie chciał coś udowodnić

fot. archiwum

W niedzielę w Legionowie miejscowe siatkarki podejmą zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Obie drużyny w ostatnim czasie nie spisują się najlepiej, dlatego ten mecz jest tak ważny nie tylko ze względu na ligowe punkty, ale także dla odbudowania pewności siebie.

Dąbrowianki co prawda wygrały swoje ostatnie ligowe spotkanie, pokonując bydgoszczanki 3:0, ale musiały już uznać wyższość Volero Zurych w meczu rozgrywanym w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń. Pięciosetowy bój, w którym walki o każdą piłkę na pewno nie można gospodyniom odmówić, może mieć wpływ na postawę dąbrowianek w niedzielnym spotkaniu, bo czasu na regenerację podopieczne Nicoli Negro nie miały zbyt wiele. Choć dla trenera jest to dopiero drugi mecz w ORLEN Lidzie w roli szkoleniowca śląskiego zespołu, to jego temperament pozwala wierzyć, że jest on w stanie przeprowadzić w drużynie prawdziwą rewolucję. W swoim debiucie zmierzył się z bydgoszczankami, a liderkami w jego ekipie w tym pojedynku były Sassa i, nie pierwszy już raz w tym sezonie, Katarzyna Zaroślińska. W bardzo wysokiej formie jest także Rachael Adams, która zdobywa w ostatnich meczach mnóstwo punktów, a wysoka skuteczność Amerykanki stanowi duże ułatwienie dla Ozge Cemberci, gdy ta dysponuje przyjętą w punkt piłką. Gra w europejskich pucharach ujawniła jednak mankamenty siatkarek z Dolnego Śląska. Niski wzrost przyjmujących powoduje problemy z kończeniem kolejnych akcji, a kłopoty z odbiorem zagrywki potrafią zdezorganizować grę wicemistrzyń Polski. Mimo to zdaniem Elżbiety Skowrońskiej wszystko idzie w dobrym kierunku. – Powoli wychodzimy ze swoich kłopotów. Jeżeli chodzi o samą grę, to zarówno trener, jak i ja jesteśmy w miarę zadowoleni – mówiła po meczu z Volero Zurych kapitan dąbrowianek. Tym razem jednak to dąbrowianki będą faworytkami. O ich aktualnej dyspozycji znacznie więcej będzie można powiedzieć po konfrontacji w Legionowie.

Kiedy drużyny z Legionowa i Dąbrowy Górniczej spotkały się po raz pierwszy w tym sezonie, przyjezdne popełniły aż 26 błędów własnych. Jednak jak przekonuje kapitan popularnych „lalek”, budowana praktycznie od nowa drużyna potrzebowała kilku spotkań, aby zacząć prezentować to, co potrafi. – Jesteśmy całkiem nowym zespołem i wiedziałyśmy, że będziemy potrzebować więcej czasu na zgranie wszystkich elementów – przekonywała Kinga Bąk. Po meczach z Chemikiem Police i Atomem Treflem Sopot przed legionowiankami mecz z kolejnym trudnym rywalem. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że w pojedynkach z wyżej notowanymi przeciwniczkami podopieczne Macieja Kosmola nie są bez szans. Siatkarki z Legionowa potrafią rozegrać bardzo dobre sety (jak inauguracyjna partia w meczu z mistrzyniami Polski), a nawet mecze (jak ten zwycięski z Impelem Wrocław), grając siatkówkę na najwyższym poziomie. Z drugiej strony przytrafiają im się wpadki, które trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przykładem może być choćby przegrane spotkanie w Pile. Trudno się więc dziwić, że pojawiają się opinie mówiące o tym, że jest to jeden z najmniej „przewidywalnych” zespołów w ORLEN Lidze. Wymieniając ich mocne i słabe strony, na „plus” należy zapisać postawę Bereniki Tomsi, która w ostatnich spotkaniach staje się podporą siatkarek z Legionowa. Szkoleniowiec ma także coraz więcej zaufania do młodej Aleksandry Wójcik, która wcale nie ustępuje swoim starszym koleżankom, jeżeli chodzi o skuteczność ataku. Mocną stroną gospodyń może być także serwis, choć zazwyczaj nie jest bardzo ryzykowny, to w tym elemencie pojawia się bardzo mało błędów. Piętą achillesową drużyny z Mazowsza jest za to przyjęcie zagrywki rywalek. To z kolei nie ułatwia zadania rozgrywającym, które w czasie meczu muszą się nabiegać. Do mankamentów legionowianek zaliczyć można również małą ilość punktowych bloków (zaledwie dwa takie pojawiły się w ostatnim meczu), co dziwi, bo wzrost niektórych siatkarek spod Warszawy na pewno predysponuje je do lepszej gry w tym elemencie.

Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej ostatnio znalazły się dąbrowianki, to one stawiane są w roli faworytek jutrzejszego meczu. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, bo podrażnione ambicje legionowianek mogą sprawić, że to one wespną się na szczyty swoich możliwości i wywalczą cenne punkty do ligowej tabeli. Ostatecznie więc formę obu ekip zweryfikuje boisko, a o walkę i duże emocje możemy być spokojni. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:30 w Arenie Legionowo.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved