Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tomasz Wójtowicz: Polskę stać na awans do MŚ 2014

Tomasz Wójtowicz: Polskę stać na awans do MŚ 2014

fot. archiwum

Od 3 do 5 stycznia w Łodzi zespoły Belgii, Hiszpanii, Polski i Szwajcarii zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w 2014 roku. - Wartość polskiego zespołu mocno wzrosła i stać go na pokonanie wszystkich rywalek - stwierdził Tomasz Wójtowicz.

W 22-osobowej kadrze biało-czerwonych znalazły się tak znakomite zawodniczki, jak: Izabela Bełcik, Małgorzata Glinka-Mogentale, Katarzyna Skowrońska-Dolata czy Mariola Zenik, które w przeszłości zdobywały z reprezentacją złote medale mistrzostw Europy.

Turniej w Łodzi zapowiada się bardzo ciekawie. Wartość polskiego zespołu mocno wzrosła i stać go na pokonanie wszystkich rywalek. Belgijki w ostatnich mistrzostwach Europy zdobyły brązowy medal, ale na pewno Polska ma ogromne szanse na zajęcie pierwszego miejsca – powiedział mistrz olimpijski i świata, Tomasz Wójtowicz.

Dodał on, że obecność w każdym zespole klasowych zawodniczek jest bardzo ważna. – Już sama obecność kogoś takiego, świadomość, kto obok ciebie stoi, dodaje wiary we własne siły, poprawia atmosferę w ekipie. W Łodzi zobaczymy praktycznie wszystkie obecnie najlepsze polskie siatkarki – mówi Wójtowicz.Podkreślił, że przed kontynentalnym czempionatem siatkarki belgijskie cały czas przebywały razem. – Grały w Lidze Europejskiej, trenowały na zgrupowaniach. Teraz do turnieju łódzkiego, podobnie jak inne zespoły, podejdą z marszu. Ciekawie, jak sobie z tym poradzą trenerzy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved