Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Teun Buijs: Chcieliśmy zachować jeszcze trochę „paliwa”

Teun Buijs: Chcieliśmy zachować jeszcze trochę „paliwa”

fot. atomtrefl.pl

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pojechały do Stambułu wprawdzie nie jako skazane na pożarcie, ale na pewno nie jako faworytki spotkania Ligi Mistrzów przeciwko Vakifbankowi. Mimo walki w dwóch pierwszych setach do kraju wrócą bez wygranej partii.

Zużyliśmy mnóstwo energii, aby powrócić do gry zarówno w pierwszym, jak i drugim secie – przyznał po meczu trener Atomu Trefla Sopot, Teun Buijs. Nie mogliśmy sobie na to samo pozwolić w trzeciej partii, ponieważ chcieliśmy zachować jeszcze trochę „paliwa” na nadchodzące mecze w krajowej lidze – nie ukrywał szkoleniowiec mistrzyń Polski. Nie da się ukryć, że zapas sił będzie atomówkom bardzo potrzebny, bowiem w najbliższy weekend czeka je bardzo trudne i ważne spotkanie z Chemikiem Police.

W Stambule gra się bardzo ciężko z uwagi na miejscowych kibiców, którzy dopingują bardzo głośno i emocjonalnie – dodała Izabela Bełcik. Grałyśmy całkiem nieźle w pierwszym i drugim secie, ale w końcówkach popełniałyśmy głupie błędy – powiedziała krytycznie o grze swojej i koleżanek.

Po ustabilizowaniu swojego ataku w końcu mogliśmy pokazać świetną grę – skomentował natomiast trener Vakifbanku, Giovanni Guidetti. Dobrze graliśmy w bloku i obronie, a dzięki temu mogliśmy kontrolować poczynania naszych rywalek.Gözde Sonsirma Kirdar na pomeczowej konferencji komplementowała zagrywkę sopocianek. – Ale my również szybko odnalazłyśmy sposób, aby narzucić własny rytm – dodała. – Momentami traciłyśmy koncentrację, dlatego rywalki mogły wykorzystać te momenty na odrobienie strat.

 

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved