Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Rozegranie dwóch dobrych meczów nic nie znaczy

Karol Kłos: Rozegranie dwóch dobrych meczów nic nie znaczy

fot. archiwum

- To nie eksplozja formy. Po prostu dostałem kredyt zaufania od trenera. Cały czas gram, bez znaczenia, czy idzie mi dobrze, czy źle - powiedział o swoich dobrych występach w PlusLidze środkowy PGE Skry Bełchatów, Karol Kłos.

Kłos jest w czołówce większości ligowych rankingów. W liczbie bloków ustępuje tylko Piotrowi Hainowi z Indykpolu AZS Olsztyn, w ataku spośród środkowych więcej punktów zdobył jedynie Simon van de Voorde z Jastrzębskiego Węgla, świetnie serwuje i – co na jego pozycji jest rzadkością – broni. Nic dziwnego, że wymieniany jest jako jeden z kandydatów do reprezentacji Polski.

Wychowanek Metra Warszawa z roku na rok robił postępy, ale w obecnych rozgrywkach dokonał ogromnego skoku. – To nie eksplozja formy. Po prostu dostałem kredyt zaufania od trenera. Cały czas gram, bez znaczenia, czy idzie mi dobrze, czy źle – opowiada. Kłos odpłaca się za zaufanie świetną grą. W czterech ostatnich spotkaniach ligowych był drugim punktującym zespołu. – Mamy w Skrze bardzo dobrego rozgrywającego [Nicolasa Uriarte – przyp. red.], który lubi grać przez środek, stąd wiele punktów w ataku – wyjaśnia skromnie.

W pojedynkach z Lotosem Treflem Gdańsk i Transferem Bydgoszcz miał aż 13 punktowych bloków. – Gdy człowiek dostaje takie zaufanie, to aż chce się grać. Przede wszystkim jednak chłopaki dobrze zagrywają. Dużo trudniej blokować, gdy przeciwnicy mają dobre przyjęcie – tłumaczy Kłos. Prosi też, by poczekać z pochwałami i komplementami. – Rozegranie dwóch dobrych meczów nic nie znaczy. Z ocenami, czy jestem dobry, czy zły, poczekajmy do końca sezonu – dodaje skromnie.* Autor: Jarosław Bińczyk
* Więcej w Gazecie Wyborczej Łódź

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved