Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Brakuje nam pewności siebie

Jakub Jarosz: Brakuje nam pewności siebie

fot. Lotos Trefl Gdańsk

- Brakuje nam pewności siebie i rytmu, który sprawiłby, że zespół poczuje się mocny. Brakuje wiary w siebie. Ona przyjdzie, tylko musimy zagrać lepiej. Ciężko się gra, kiedy się przegrywa, ale zwycięstwa potrafią napędzać - mówi siatkarz Trefla, Jakub Jarosz.

Grałeś w Kędzierzynie łącznie przez cztery sezony i to tam rozpoczęła się twoja wielka kariera. Czujesz jakiś szczególny sentyment do tej drużyny, tego miasta?

Jakub Jarosz: Cztery lata spędzone w jednym miejscu to nie jest krótki czas. Mam stamtąd dużo wspomnień, przede wszystkim sportowych, ale również prywatnych. Sentyment na pewno jest, ale minęło już trochę czasu, zespół się zmienił, została tylko część zawodników, którzy wtedy grali w ZAKSIE. Ja też jestem już w innym miejscu i gram teraz dla Lotosu Trefla.

W drużynie z Kędzierzyna wystąpi m.in. Grzegorz Bociek, twój rywal na pozycji atakującego w trakcie ostatnich ME. Czy sobotni mecz można określić mianem pojedynku dwóch atakujących reprezentacji Polski?– Skład reprezentacji jest przeszłością. Możemy mówić o nim tylko w kontekście ostatnich Mistrzostw Europy. Teraz jest nowy trener, kadra będzie miała nowe oblicze i zapewne pojawią się w niej nowe twarze. Nasz mecz będzie więc tylko pojedynkiem Lotosu Trefla Gdańsk z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Wszyscy pytają was ostatnio o falującą formę drużyny. Czego brakuje w waszej grze? Co się zacina w tych końcówkach setów?

– Brakuje nam pewności siebie i rytmu, który sprawiłby, że zespół poczuje się mocny. Brakuje wiary w siebie. Ta wiara przyjdzie, tylko musimy zagrać lepiej, wygrać. Ciężko się gra, kiedy się przegrywa, ale zwycięstwa potrafią napędzać. Każdy mecz pozwoli nam poprawić swoją grę. Nadal mamy trudnych przeciwników, ale z nimi również możemy powalczyć o zwycięstwa.

W tym sezonie mieliśmy już w lidze sporo niespodzianek. Kibice z pewnością liczą, że w sobotnim meczu wy postaracie się o kolejną. Jaki może być klucz do pokonania ZAKSY?

– Klucza jeszcze nie mamy, będziemy rozpracowywać rywali razem ze sztabem szkoleniowym. Najważniejsza będzie jednak nasza postawa. Jeżeli wzniesiemy się na wyżyny swoich umiejętności i zagramy świetny mecz – co zdarzało nam się już w tym sezonie – wynik będzie sprawą otwartą.

* więcej na sport.trefl.com

 

 

 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved