Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Elżbieta Skowrońska: Powoli wychodzimy ze swoich kłopotów

Elżbieta Skowrońska: Powoli wychodzimy ze swoich kłopotów

fot. archiwum

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały spotkanie rewanżowe z Volero Zurych, które odbyło się w ramach 4. kolejki LM. - Może nas naprawdę cieszyć kilkanaście, kilkadziesiąt akcji, które były w naszym wykonaniu dobre - powiedziała Elżbieta Skowrońska.

Dla nas było to bardzo trudne spotkanie, ale muszę przyznać, że mecz mógł się podobać, bo obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony – powiedziała na pomeczowej konferencji kapitan Volero, Mira Golubović.W tie-breaku zagrałyśmy nieco lepiej od rywalek, dzięki czemu wygrałyśmy. Jest to dla nas bardzo cenne zwycięstwo i mam nadzieję, że będziemy kontynuować tę serię wygranych. Myślę, że w ostatnich spotkaniach dojrzałyśmy siatkarsko, dzięki czemu będziemy grać jeszcze lepiej. Czekamy na kolejne mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Połowicznie z wyniku była zadowolona kapitan dąbrowianek, Elżbieta Skowrońska.Myślę, że było to lepsze spotkanie niż w Zurychu. Miałyśmy swoje słabsze momenty i tak dobry zespół jak Volero to wykorzystał, dlatego zwycięstwo nie padło naszym łupem. Ale może nas naprawdę cieszyć kilkanaście, kilkadziesiąt akcji, które były w naszym wykonaniu dobre. Przyjmująca Tauronu MKS dodała, że liczy na coraz lepszą grę swojej ekipy. – Oby to wszystko poszło do przodu. Powoli wychodzimy ze swoich kłopotów. Jeżeli chodzi o samą grę, to zarówno trener, jak i ja jesteśmy w miarę zadowoleni. Na pewno była walka i nie poddałyśmy się do końca.

Wiele momentów meczu stało na naprawdę wysokim poziomie. Rywalki pod wodzą nowego szkoleniowca zaprezentowały się lepiej niż podczas spotkania w Zurychu – komplementował wicemistrzynie Polski trener Dragutin Baltić. Szkoleniowiec Volero Zurych przyznał, że oba zespoły popełniły w tym spotkaniu dużo błędów własnych. A co było kluczem do zwycięstwa? – Myślę, że w tie-breaku zwyciężył zespół, który tego bardziej chciał i dążył do tej wygranej. Zarówno w naszej grze, jak i w grze MKS-u jest jeszcze wiele elementów do poprawienia, by poważnie myśleć o grze w kolejnej rundzie Ligi Mistrzyń. Organizacja tego spotkania stała na najwyższym poziomie, więc chcieliśmy za to serdecznie organizatorom podziękować.Chciałem pogratulować Volero odniesionego zwycięstwa. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być, konfrontacja z Volero była moim debiutem w Lidze Mistrzyń w roli pierwszego trenera, a także pierwszym spotkaniem w Dąbrowie Górniczej, przed naszymi kibicami, dąbrowską publicznością. Jestem dumny, że mogę być częścią klubu, jakim jest Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – powiedział Nicola Negro, nowy trener MKS-u. Szkoleniowiec nie był zadowolony z wyniku, ale z postawy swoich zawodniczek już tak. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo moje podopieczne zrealizowały przedmeczowe założenia, grały według ustalonej taktyki. Starliśmy się z drużyną, która wiele znaczy w europejskiej siatkówce. Jest to dla nas dobry start, choć na pewno mamy jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale jestem spokojny, myśląc o naszej przyszłości – dodał.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved