Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: To będzie bardzo ważny turniej

Piotr Makowski: To będzie bardzo ważny turniej

fot. Cezary Makarewicz

Walka o bilet do Italii na mistrzostwa świata kobiet zbliża się wielkimi krokami. Trener kadry Polski, Piotr Makowski, podał już szeroki skład zespołu, z którego na zgrupowanie do Spały zabierze tylko 14 siatkarek. - Wybór 22 zawodniczek nie był łatwy - mówi.

W pierwszy weekend stycznia polskie siatkarki powalczą o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane we Włoszech. Biało-czerwone o przepustkę na mundial zagrają przed własną publicznością, a miejscem zmagań będzie łódzka Atlas Arena. Selekcjoner kadry, Piotr Makowski, dokonał już wstępnego wyboru zawodniczek, które mają szansę na grę w tym arcyważnym turnieju. Spośród 22 siatkarek w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na zgrupowaniu w Spale pojawi się 14-stka, zaś do Łodzi uda się zespół mniejszy o dwie osoby. – Spośród tych zawodniczek najpierw wybiorę 14-stkę, która 26 grudnia rozpocznie przygotowania w Spale. W Łodzi, zgodnie z regulacjami Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, zagra 12 zawodniczek. Muszę podkreślić, że nawet ten wybór 22 zawodniczek nie był łatwy – powiedział trener Makowski.

W porównaniu do składu, w jakim Polki rywalizowały w zeszłorocznym World Grand Prix oraz na mistrzostwach Europy, zauważalne są duże zmiany. W reprezentacji pojawiło się kilka nowych nazwisk, jak Paulina Bałdyga czy Malwina Smarzek, jednak najbardziej cieszy powrót gwiazd polskiej siatkówki pokroju Małgorzaty Glinki-Mogentale, Anny Werblińskiej czy Katarzyny Gajgał-Anioł. Chciałbym podziękować dziewczynom, które w tym toku grały w barwach narodowych, a teraz nie znalazły się w składzie. Przyszłoroczny sezon jest bardzo bogaty w imprezy, a reprezentacja nadal jest otwarta. Teraz jednak skupiamy się na łódzkich kwalifikacjach do mistrzostw świata – przyznał selekcjoner biało-czerwonych.

Piotr Makowski poinformował również, że nie ma zamiaru wprowadzać wielkich zmian w sposobie przygotowań. – W przygotowaniach nie będzie wielkich rewolucji, bo i czasu jest bardzo mało. Przygotowania fizyczne będą podobne jak w klubach, a i w taktyce będziemy starać się stosować sprawdzone już i wytrenowane schematy klubowe. Innego sposobu nie ma. Rywalki mamy na ten czas rozpracowane. Atuty i słabości Belgii i Hiszpanii poznaliśmy podczas ostatnich mistrzostw Starego Kontynentu, a ze Szwajcarkami sparowaliśmy latem czterokrotnie.Naturalnie kluczowe będzie, w jakich składach pojawią się w Łodzi nasze rywalki. My jednak skupiamy się na naszej drużynie. W najbliższy weekend obejrzę na żywo nasze reprezentantki występujące w lidze włoskiej (Joanna Wołosz, Maja Tokarska – przyp. red.), które zagrają przeciw sobie. Naprawdę niczego nie zaniedbujemy. Cały czas pracujemy nad początkiem roku. To będzie bardzo ważny turniej – podsumował Makowski.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved