Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michal Masny: Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno

Michal Masny: Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno

fot. Joanna Skólimowska

Po triumfie nad mistrzem Rumunii Jastrzębski Węgiel umocnił się na pozycji wicelidera grupy F siatkarskiej Ligi Mistrzów. - Było trochę walki, ale w końcówce daliśmy radę i wygraliśmy, a to dla nas bardzo ważne zwycięstwo - powiedział po meczu Michal Masny.

Podsumowując spotkanie z Tomisem Constanta, wynik jak najbardziej przemawia na waszą korzyść. Jednak odbiegając od samego rezultatu jak oceniłbyś waszą grę? W zestawieniu z innymi meczami aktualnego sezonu zaliczyłbyś to spotkanie do dobrych?

Michal Masny:Myślę, że jak zwykle trenerzy przygotowali dobrą taktykę i dobrze rozpisali przeciwnika. Praktycznie przez cały mecz wszystko funkcjonowało odpowiednio, może trochę w tym drugim secie Constanta dobrze zagrała, z kolei my popełniliśmy większą liczbę niewymuszonych błędów własnych, co kosztowało nas jednego seta. Ale co ważne, w trzecim secie od początku zagraliśmy dobrze w bloku, to nam pozwoliło trochę się uspokoić i pewnie wygrać tę odsłonę. W czwartej partii było trochę walki, ale w końcówce daliśmy radę i wygraliśmy, a to dla nas bardzo ważne zwycięstwo.

Siła ataku rywali tak naprawdę opierała się na Martinie Nemcu, atakującym, który rozegrał tak naprawdę pierwszy oficjalny mecz w barwach mistrza Rumunii. Patrząc na rozkład sił w ataku, czy rywale czymkolwiek was zaskoczyli?– Praktycznie niczym nas nie zaskoczyli. Tak jak wspomniałem, trenerzy doskonale wszystkich rozpisali. Dlatego też myślę, że rywale grali to, co wiedzieliśmy, że zagrają. Oczywiście Martin (Nemec – przyp. red.) jest bardzo dobrym zawodnikiem i sporo im pomógł w ataku, ale my zagrywaliśmy dobrze, odrzucając ich od siatki. I to wszystko pozwoliło nam postawić kolejny krok w kierunku awansu do fazy play-off.

Trzeba przyznać, że gra Jastrzębskiego Węgla na przestrzeni ostatnich spotkań falowała. Cały czas szukacie tej swojej gry? Czy w dotychczas rozegranych spotkaniach wskazałbyś jakieś, z którego moglibyście być w pełni zadowoleni?

Oprócz pierwszego meczu z Olsztynem, gdzie spotkaliśmy się po tygodniu wspólnych treningów i graliśmy od razu mecz, myślę, że ta reszta meczów była dobra w naszym wykonaniu. Z wykluczeniem jeszcze tego spotkania w Radomiu, o którym trzeba powiedzieć, że było chyba naszym najgorszym meczem, gdzie tak naprawdę nic nam nie wychodziło i nie potrafiliśmy wzajemnie się pobudzić w trakcie gry, a wtedy naprawdę ciężko się gra. Oczywiście trzeba przyznać, że radomianie zagrali dobre spotkanie i coś takiego może, chociaż raczej nie powinno się zdarzyć. W ostatnim spotkaniu z AZS-em Politechniką Warszawską też mieliśmy trudne chwile, ale pokazaliśmy charakter i po tych dwóch setach, kiedy przegrywaliśmy, staraliśmy się wrócić do tej naszej gry. I nawet jeśli ta gra nie wyglądała bardzo dobrze, to walczyliśmy cały czas i udało się wyrwać dwa punkty. Więc mimo wszystko wielkie brawa dla nas za to spotkanie. Natomiast wracając do spotkania z Tomisem Constanta, myślę, że wszystko funkcjonowało tak, jak powinno i wierzę, że tak będzie dalej.

Powrót do rytmu gry przy większej częstotliwości spotkań, tj. dwa mecze w tygodniu, w waszym przypadku może przynieść pozytywne efekty?

– Możliwe, być może problemem dla nas jest, kiedy za dużo trenujemy. Może faktycznie lepszym rozwiązaniem w naszym przypadku będzie większa częstotliwość gry w tych warunkach meczowych, natomiast nie samych treningów. Ale zobaczymy. Tak naprawdę ciężko jednoznacznie teraz powiedzieć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved