Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > MEVZA: 35 punktów Jarosława Lecha na pożegnanie z VT Bratysława

MEVZA: 35 punktów Jarosława Lecha na pożegnanie z VT Bratysława

fot. archiwum

Mistrz ligi słowackiej, VT Bratysława, poniósł porażkę w ostatnim spotkaniu ligi środkowoeuropejskiej MEVZA, a Słowacy ulegli w nim węgierskiemu Gorter 1:3. W pojedynku ponownie dobrze spisał się Jarosław Lech, który był najlepszym graczem na boisku.

Polskiemu atakującemu nie udało się poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa, mimo że w całym starciu Lech zdobył aż 35 punktów. Można stwierdzić, że o porażce zdecydowały przegrane końcówki. Było tak w pierwszej odsłonie, w której VT Bratysława przegrał dopiero na przewagi. Drugą partię słowaccy mistrzowie rozstrzygnęli już na swoją korzyść, natomiast  w kolejnych  setach o zwycięstwie ponownie decydowały zacięte końcówki, w których lepsi okazali się siatkarze z Węgier. Polak był mocno eksploatowany w ataku – uderzał aż 60 razy.

Ekipa Jarosława Lecha w tym spotkaniu mierzyła się nie tylko z Węgrami, ale też ze swoimi wewnętrznymi problemami. Finanse klubu są w opłakanym stanie i w drużynie nie wiadomo, co przyniesie każdy kolejny dzień. – Mecz nie przebiegał w najlepszych nastrojach, bo zawodnicy byli świadomi tego, że być może w najbliższych dniach klub przestanie istnieć, ale w miarę możliwości go rozegraliśmy – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jarosław Lech.

Atakujący ze względu na trudną sytuację w klubie zerwał umowę i opuścił już Bratysławę. Obecnie przebywa w Polsce. – Po meczu niestety musiałem pożegnać się z drużyną, ponieważ klub nie wywiązywał się z warunków umowy, a do tego dochodzi jego przyszłość – informuje Lech. W tym momencie zawodnikiem interesuje się kilka klubów i niebawem rozstrzygnie się, gdzie będzie kontynuował ten sezon. Obecnie Jarosław Lech plasuje się na drugiej pozycji wśród najlepiej punktujących siatkarzy w lidze MEVZA. Na swoim koncie ma 110 punktów zdobytych w pięciu spotkaniach. Warto dodać, że pierwszy Krisztián Pádár uzbierał 129 oczek, jednak ma rozegrany jeden mecz więcej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved